Střešní krytiny na pergolu

Střešní krytiny na pergolu

08. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

S jarní sezónou přichází touha po relaxaci na zahradě. Dát si šálek dobré kávy pod pergolou a přitom sledovat kvetoucí stromy – to je snad snem každého z nás. Pronikání ostrým slunečním paprskům zabrání zastřešení pergoly. V následujících řádcích se podíváme na možnosti zastřešení tohoto okrasného stavení.

V posledních třiceti letech si prošlo zastřešování pergol bouřlivým vývojem. Před revolucí se používaly neprůhledné asfaltové lepenky a tlustý žlutý sklolaminát, který svým vzhledem rozhodně neokouzlil. Těsně po revoluci se na pergoly instalovaly bitumenové vlnovky, jež se vlivem slunečního záření deformovaly. S příchodem nového století se na trhu objevily nové možnosti zastřešení. Velké oblíbenosti se těšil komůrkový polykarbonát, který se používá dodnes.

Střešní krytiny na pergolu

Komůrkový polykarbonát

Novodobým trendem jsou průhledné polykarbonátové desky, jejichž uplatnění je v oblasti stavebnictví velmi široké. Vedle zastřešení se komůrkový polykarbonát používá také k zateplování a k prosvětlení budov. Nicméně je vhodný i jako střecha na pergolu. Mezi přední výhody patří perfektní tepelná izolace, nerozbitnost a vysoká odolnost. Dále se tato stření krytina vyznačuje svou lehkostí a snadnou opracovatelností. Polykarbonát chrání před sluncem i nevlídným počasím.

Střešní krytiny na pergolu

K zakoupení je polykarbonát v různých stupních prostupnosti světla. Záleží pouze na vás, kterou variaci si zvolíte. Záleží na tom, zda chcete prosvětlení méně či více.

Rákos

Další možností zastřešení je přírodní materiál – rákos. Toto zastřešení nenarušuje životní prostředí a chlubí se svým unikátním designem. Jelikož se jedná o přírodní materiál, pergola s rákosem dokonale zapadne do zahrady. Rákos je skvělou ochranou proti ostrému slunečnímu záření, avšak proti dešti vás moc neochrání. Zde je nezbytné si uvědomit, zda ochranu proti dešti potřebujete či nikoliv.

Střešní krytiny na pergolu

Asfaltový šindel

Na pergolu se dokonale hodí asfaltový šindel, jehož pořízení je sice nákladnější, zato životnost je z nabízených střešních krytin nejdelší. Asfaltový šindel, který se využívá také u novostaveb, se pyšní svou hmotností. Další výbornou vlastností je odolnost proti silnému větru a nepřízni počasí. Můžete si být jisti, že vám střecha ze šindele vydrží až 50 let. Potěší vás, že je možné si vybrat z několika barevných nádechů šindele.

Střešní krytiny na pergolu

Střešní krytiny na pergolu

 

Střešní krytiny na pergolu

Kde se dají střešní krytiny zakoupit?

Na střešní krytiny se specializuje společnost VLADEKO. Její sortiment zboží zahrnuje také pergoly, zahradní nábytek, dětská hřiště, dřevěné ploty, květinové truhlíky a spoustu dalšího. VLADEKO je prvotřídní výrobce a prodejce zahradního nábytku, který provozuje vedle internetového obchodu také kamennou pobočku. Kombinuje vysokou kvalitu zboží s příjemnými cenami, jež neudělají příliš velkou díru do vaší peněženky.

 ZDROJ: PR článek společnosti VLADEKO spol. s r.o.

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: altán pergola Pergoly a přístřešky střecha zahrada Zahradní pergoly
Sdílejte článek

Diskuze