Pergoly a přístřešky

Pergoly a přístřešky do zahrad jsou doplňky, které nejen vyzdvihují design a celkový pocit zahrady, jsou také velmi praktické. Pergoly a přístřešky mohou být doplněny o zahradní nábytek nebo křeslo, lehátko či houpací síť. Takto poskytují příjemný stín v horkých letních dnech. Působí také skvěle jako ochrana před deštěm nebo jako letní kuchyň či stříška při externím stolováním. Mnozí využívají květinami vyzdobené pergoly a přístřešky jako hlavní místo či pódium při různých oslavách, svatbách nebo neformálních akcích pro rodinu a přátele. Pergoly a přístřešky jsou jednoduše skvělým doplňkem do každé zahrady. Inspirujte se nápady v našich článcích.

Střešní krytiny na pergolu
Relax v zahradě

Střešní krytiny na pergolu

S jarní sezónou přichází touha po relaxaci na zahradě. Dát si šálek dobré kávy pod pergolou a přitom sledovat kvetoucí stromy – to je snad snem každého z nás. Pronikání ostrým slunečním paprskům zabrání zastřešení pergoly. V následujících řádcích se podíváme na možnosti zastřešení tohoto okrasného stavení.

Přemýšlíte o realizaci pergoly?
Rady a Tipy

Přemýšlíte o realizaci pergoly?

PR článek: Toužíte po ideálním místě, kde byste se mohli věnovat ničím nerušenému odpočinku a relaxaci po náročném dni plném práce? Možná je vaším nesplněným snem soukromé místečko, kam byste mohli převážně v letních měsících zvát svou rodinu či přátele a trávit tam s nimi příjemně prožité chvilky. Pokud vás láká představa o místě, které vám nabídne nejen soukromí, ale zvláště v horkých letních dnech i onen tolik vytoužený stín a příjemný chládek, měli byste popřemýšlet o pergole.

Přístřešek, nebo garáž?
Rekonstrukce domu

Přístřešek, nebo garáž?

Při stavbě domu je obvykle třeba najít na pozemku i vhodné místo pro čtyřkolové členy rodiny – zda jim poskytnete jen střechu nad kapotou, nebo vyšší komfort, byste měli zvážit hned z několika hledisek.

Garáž, nebo přístřešek?
Rekonstrukce domu

Garáž, nebo přístřešek?

Každý má ke svému autu jiný vztah. Někdo ho bere pouze jako dopravní prostředek, který mu pomůže pohodlně se přemístit z bodu A do bodu B. Jiný ho má jako dalšího člena rodiny a pomyšlení, že by stál v zimě na mrazu, nesnese. Od toho se odvíjí směr vašich úvah i další postup: garáž, nebo přístřešek?