Zahradní nábytek

Zahradní nábytek Když zavzpomínáme na léto, hned po dovolené u moře není ideálnější představy než posezení venku na letní terase s oblíbeným nápojem v ruce. Stejně krásné chvíle můžete strávit i na zahradě, když si v ní přizpůsobíte podmínky. Zahrada slouží jako místo, kde se pěstují různé druhy zeleniny, ovoce a ovocných stromů. Ak ale do zahrady doplníte zahradní nábytek, bude tento prostor sloužit i k odpočinku. Horké letní dny si budete moci vychutnat na čerstvém vzduchu, v blízkosti své rodiny, přátel a dobrého jídla.
Rady a tipy pro výběr zahradního nábytku
Relax v zahradě

Rady a tipy pro výběr zahradního nábytku

Počasí už láká k posezení na čerstvém vzduchu a pro vybírání nábytku do zahrady nebo na terasu či balkon už nastal nejvyšší čas. Jak se ale rychleji zorientovat v pestré nabídce a pořídit ty správné kousky? Užitečné rady a tipy, ale i stylové trendy pro letošní sezonu přináší odborník z Hornbachu.

Pohodlně i trendy na zahradě
Relax v zahradě

Pohodlně i trendy na zahradě

Sluneční paprsky, ptačí zpěv, vůně květin a čerstvý vzduch. Začíná období, na které se každoročně těšíme a díky kterému většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Zahrada je místem pro odpočinek a zábavu s přáteli, hledáme v ní i novou energii a inspiraci. Pokud si zahradu či terasu k takovému účelu dobře přizpůsobíme, stane se ideálním místem pro trávení jak jarních, tak i letních dní í nocí. Jak ji tedy využít naplno?

Jaké materiály se používají k výrobě zahradního nábytku?
Novinky

Jaké materiály se používají k výrobě zahradního nábytku?

Zahradní nábytek se vyrábí z rozmanitých materiálů, přičemž se výrazně liší jejich kvalita, vlastnosti a vzhled. U bazénu se vyjímají lehátka na opalování, pod pergolou vyniká hliníkový nábytek a terase sluší dřevěný set. Nemůžeme popřít, že zahradní nábytek vtiskne venkovnímu prostoru punc elegance. V následujících řádcích se podíváme na výhody a nevýhody jednotlivých materiálů.

7 rad pro správný výběr zahradního nábytku
Dětský zahradní nábytek

7 rad pro správný výběr zahradního nábytku

Přišel čas dlouhých večerů strávených na venkovních terasách a zahradách. Správnou letní pohodu si ale nelze užít bez dobrého zahradního nábytku. Jeho výběr však není vůbec tak jednoduchý jak se zdá. Proto přinášíme pár rad, […]

Lekce zahradního stylingu
Dekorace na zahradu

Lekce zahradního stylingu

Zahradu netvoří jen zeleň a  živá příroda, ale i  různé materiály v  podobě dlažeb, nábytku či dekorací – jejich textury, tvary a  barvy se mohou s  rostlinami vzájemně doplňovat nebo naopak vytvářet zajímavé kontrasty. Precizním […]

Kam si sednout na zahradě?
Proutěný nábytek

Kam si sednout na zahradě?

Kam si sednout na zahradě? Nečekejte vyprávění jen o různých typech židlí a lavičkách, ale hlavně o jejich umístění. Pod přístřeškem nebo širým nebem, se zabudovaným nebo s přenosným nábytkem pro dva či deset lidí […]

Bezúdržbovou terasu, designový plot i záhradní nábytek
Dětský zahradní nábytek

Bezúdržbovou terasu, designový plot i záhradní nábytek

Společnost WPC-WOODPLASTIC, s.r.o. největší prodejce a distributor teras z kompozitních materiálů WPC v České republice zve všechny 17. – 20. března 2011 na 5. mezinárodní veletrh zahradní architektury, nábytku a techniky FOR GARDEN 2011 v PVA Letňany. (Veletržní areál PVA Letňany, Hala č.1, Stánek č. 1C21). Sleva 10 % na materiál objednaný na veletrhu a také zboží z e-shopu potěší nové i stávající zákazníky.

Zahradní stoly a židle

zahradní nábytekCo se týče sezení ve vaší zahradě, máte více možností. Máte-li k dispozici větší prostor, rozhodněte se pro zahradní nábytek jako jsou sedací soupravy nebo jídelní stoly, kam budete moci usadit i početnější návštěvu. Takováto souprava obsahuje stůl, židličky či lehátka ve stejném stylu a vy si už nebudete muset dělat starosti s laděním nábytku.

V menším prostoru bude lepší, když nakoupíte zahradní nábytek individuálně. Pro běžné použití by mělo stačit pár venkovních židlí a jeden menší stůl. Chcete-li i na takovém prostoru uspořádat rodinné setkání, mohli byste zvolit skládací alternativu zahradního nábytku. Tak zajistíte dostatek míst pro větší oslavy a během běžného dne se nebudete muset bát o přeplněný prostor. Velké setkání pravděpodobně nebudete pořádat příliš často, proto by skládání a opětovné rozkládání nemělo dělat problém.

Výběr vhodného stolu

Jaký zahradní nábytek zvolíte, závisí i na tom, jak často plánujete prostor využívat a jakým způsobem. Pokud rádi venku večeříte nebo obědváte s přáteli či rodinou, vhodnější pro vás budou jídelní soupravy, na nichž bude stolování pohodlnější. Ale jestli vám jde spíše o odpočinek s nápojem v ruce, investujte do pohodlné sedací soupravy, houpacího křesla anebo lehátek. Jako stůl vám postačí menší a nižší stolek na odkládání nápojů a drobného občerstvení. Nejlepší možností však bude, když obě alternativy zkombinujete tak, abyste mohli prostor využívat co nejčastěji a k více účelům.

Jak se starat o zahradní nábytek

Na výrobu zahradního nábytku se používá větší množství materiálů. Některé z nich, jako například kov či plast, jsou na údržbu celkem nenáročné. Ale například dřevo či tropické dřeviny vyžadují o něco více pozornosti. Nejnepříznivějšími vlivy, s nímž se bude muset váš zahradní nábytek popasovat, je změna počasí, extrémní podmínky a nesprávné zacházení. K tomu, aby nám zahradní nábytek sloužil co nejdéle, se musíme naučit, jak se o něj správně starat.

Zahradní nábytek ze dřeva

zahradni nabytekVýhodou dřevěného zahradního nábytku je, že při vysokých teplotách nebude tak horký jako plastový nábytek. Existují levnější i dražší varianty, ale když se rozhodnete investovat do vašeho zahradního nábytku, zvolte masiv. Je kvalitnější, ale i o něj se musíte příkladně starat, aby vám mohl sloužit po dlouhá léta.

Zahradní nábytek z měkčího dřeva je nutné ještě před prvním použitím ošetřit přípravkem proti plísním a přípravkem, který ho chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy.

Zahradní nábytek z tropických dřevin

Zahradní nábytek z tropických dřevin, kam patří například teak, musíte při poškození přetřít houbičkou a ošetřit mořidlem či olejem. Podobně to platí i u dřeva, kdy je nutné si opatřit mořidlo na smrkové borovicové dřevo, anebo olej.

Ratanový nábytek

zahradní nábytekRatanový zahradní nábytek je nenáročný na údržbu. Při zašpinění či umaštění stačí k utření použít vlhký hadřík, při větším znečištění sáhněte po čisticích prostředcích nebo mýdle. Na ochranu svého nábytku použijte v zimě ochrannou plachtu z nepromokavého polyesteru, která je vhodná k celoroční ochraně.