Celovinylová plovoucí krytina pro převážně bytové prostory

12. 11. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Praktičnost, vysoká odolnost a pružnost, příjemný povrch s reálnou strukturou dřevin a sraženými hranami, snadná údržba, odolnost proti vlhkosti, tichá akustika či nízká konstrukční výška a jednoduchá pokládka, to jsou jen vybrané hlavní charakteristiky již představené kolekce vinylové krytiny DESIGNline® Connect Bacana, první celovinylové krytiny se zámkovým spojem od německého výrobce Windmöller Flooring. Uvedení kolekce Bacana na trh sklidilo během krátké doby úspěchy u zákazníků ze soukromého i komerčního sektoru, na což výrobce reagoval představením zbrusu nové kolekce. DESIGNline® Connect Laguna, aktuální novinka letošního roku, kterou na český trh dováží a prodává společnost Kratochvíl parket profi, si zachovává podobné technické i užitné vlastnosti jako svá předchůdkyně, avšak je primárně určena především pro soukromé využití v interiérech bytů a rodinných domů. Lagunu s 12 dekory inspirovanými dřevinami a třídou zátěže 23/31 mohou navíc zákazníci pořídit za příznivější cenu. Kromě showroomů KPP je kolekce k dostání v 50 prodejnách specializované maloobchodní sítě 1FLOOR.

Konkurenceschopná Laguna přináší řešení
Kolekce DESIGNline® Connect Laguna s 12 různorodými dekory dřevin, autentickým strukturovaným povrchem a zkosenými hranami je ideálním řešením pro všechny domácnosti, které z různých důvodů odmítají klasické PVC, koberce či laminátovou krytinu a zároveň se obávají pořídit si podlahu dřevěnou, která přeci jen vyžaduje opatrnější zacházení, náročnější údržbu a většinou přináší i vyšší pořizovací náklady. Vysoce elastické a odolné palubky z kolekce Laguna jsou vyráběny v rozměrech 1212 x 185 mm a lze je v podstatě umístit ve všech bytových prostorech, kam je kolekce také primárně určena. Pro silněji zatěžované komerční využití pak výrobce doporučuje zmiňovanou kolekci Bacana.

Celovinylová krytina DESIGNline® Connect může plně konkurovat krytinám z měkčeného PVC, vůči nimž je odolnější a stabilnější, i podlahám laminátovým, nad nimiž vítězí jak celkovým konstrukčním řešením, tak příjemným a teplejším povrchem. I přes vybavení krytiny zámkovým spojem je tato heterogenní (skládající se z více vrstev) vinylová podlaha silná pouze 5 mm. Tloušťka nášlapné vinylové vrstvy dosahuje 0,3 mm. Výjimečně nízkou krytinu tak lze položit i v místnostech s omezenou konstrukční výškou.

Unikátní konstrukce pro snadnou pokládku

Základem podlahy DESIGNline® Connect je pryžový nosič, na němž je nanesen dekor zalitý vrstvou vinylu. Pro zajištění opravdu vysoké odolnosti je povrch krytiny navíc vytvrzen ochrannou PU vrstvou. Kolekce umožňuje pokládku na podlahové vytápění. K jakýmkoli změnám tvaru podlahy v důsledku působení tepla je zabráněno díky speciální sklovláknité mřížce umístěné pod vrstvou vinylu.

Zámkový spoj Unilin, kterým jsou palubky vybaveny z výroby, umožňuje snadnou a rychlou pokládku krytiny plovoucím způsobem, vždy však na zcela rovný a čistý povrch bez jakýchkoli drobných kamínků a jiných nečistot, které by se na podlaze mohly časem projevit. Krytina při pokládce nevyžaduje žádné další podložky. V prostorech s vyšší koncentrací vlhkosti je však podlahu lepší, především z hygienických důvodů, k podkladu přilepit napevno.

Údržba i čištění jsou bezproblémové
Jako u většiny krytin je intenzita čištění závislá na oblasti použití a frekvenci užívání. Vyšší pozornost by měla být věnována oblastem u vchodů do místnosti, kde je špína bezprostředně nanášena. Podlahu klasicky zametáme, vysáváme, při větším zašpinění ji vytřeme, vždy však dbáme na velmi dobře vyždímaný hadr či mop. Na silné znečištění můžeme použít polyuretanový čistič.

1FLOORObě kolekce celovinylové plovoucí krytiny DESIGNline® Connect i další druhy podlahových krytin mohou zákazníci pořídit v nově založené maloobchodní síti s podlahovými krytinami 1FLOOR. Specializovaná obchodní síť přináší konečným zákazníkům ucelenou nabídku kvalitního sortimentu v oblasti podlahových krytin včetně záruky odborného a specializovaného poradenství a profesionálních služeb. V současné době síť zahrnuje 50 prodejních míst rozmístěných po celé ČR a nedávno byla rozšířena i na Slovensko. Více o síti i o nabízeném sortimentu naleznete na www.1floor.eu
Kategorie: Bydlení
Tagy: byty design podlaha
Sdílejte článek

Diskuze