Zdroj: Canon

Canon na veletrhu ukáže revoluční technologii pro tisk tapet

21. 04. 2022 Sdílet

Pět unikátních tapet vytvořených na míru zákazníkům ozdobilo pět interiérů od mateřských škol přes atypický byt až po známé pražské divadlo. Za všemi realizacemi stojí společnost Canon a její revoluční technologie digitálního tisku UVgel Wallpaper Factory. Tu si budou moci prohlédnout i návštěvníci veletrhu Reklama Polygraf Obaly 2022, který se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA od 3. do 5. května.

„Uvgel Wallpaper Factory nabízí uživatelům hlavně z řad architektů a interiérových designérů velkou rozmanitost. Díky ní si může nechat vytvořit jedinečnou interiérovou dekoraci na míru opravdu každý. Existuje nekonečné množství potenciálních kreativních návrhů, ale i nepřeberné množství potisknutelných materiálů, které dokážou splnit nejpřísnější požadavky i nejosobitější přání,“ láká Eva Kučmášová, šéfka komunikace společnosti Canon ve střední Evropě.

Tapety pro každý interiér

Technologie postavená kolem tiskárny Canon Colorado 1650 a patentovaného inkoustu UVgel je ve světě interiérového designu opravdovou „revolucí“. Výstupy z ní lze rychle ohýbat a skládat, aniž by hrozilo nebezpečí popraskání tisku. Nabízí tak konkurenční výhodu poskytovatelům tiskových služeb, jejichž produkci dominují plakáty, outdoorová a indoorová reklama včetně podlahové grafiky, maloobchodní dekorace či tapety. Canon u svých tapet garantuje také fotorealistickou kvalitu, bezzápachovost tisku, odolnost vůči poškrábání nebo snadnou omyvatelnost. Inkoust UVgel má také certifikát zdravotní nezávadnosti, díky čemuž mohou být tisky použity dokonce v citlivých interiérech. Právě na pěti unikátních tapetových projektech Canon nové možnosti v oblasti interiérového designu pro každého, kdo se nespokojí s tuctovým řešením z katalogu, demonstroval.

MŠ Laudova barevná fototapeta

MŠ Laudova. Zdroj: Canon

MŠ Laudova v Řepích se nově pyšní výrazně barevnou tapetou s motivem podmořského světa, Mikrojesle První krůčky na Vinohradech si přály naopak uklidňující krajinu, která bude v souladu s učením feng-šuej. A hravá tapeta v MŠ Hellichova se stala součástí aktivit bojujících za záchranu vzácných živočišných druhů na vrchu Petřín.

Atypický byt s barevnou fototapetou

Atypický byt Skalsko. Zdroj: Canon

Atypický byt ve Skalsku, kde hraje hlavní roli kámen, se dočkal rozměrné tapety zachycující obraz Leda od pražské malířky Lucie Crocro. A ve foyer Divadla Bez zábradlí jsou k vidění tapety s fotografiemi z historie scény, které vznikly zvětšením starých negativů. Putovní výstava zachycující jednotlivé tapetové realizace bude k vidění i na výstavišti v Letňanech.

Divadlo Bez zábradlí 2

Divadlo Bez zábradlí. Zdroj: Canon

Tisk na dřevo i dlaždice

Společnost Canon během již 27. ročníku veletrhu určeného hlavně pro největší hráče na trhu reklamního a polygrafického průmyslu dále představí třeba flatbed tiskárnu Canon Arizona 1380 GT. Ta je určena hlavně pro výrobce reklamní grafiky a cedulí a využívá technologii vytvrzování výtisků diodami LED. Poskytovatelům tiskových služeb nabízí možnost pracovat s náročnými médii, jako jsou plátno, dřevo, dlaždice či sklo.

Veletrh fotografie

Zdroj: Canon

Profesionální tiskaře nebo fotografy plánuje Canon na veletrhu oslovit první velkoformátovou tiskárnou s fluorescenčním inkoustem na světě imagePROGRAF GP-4000. Model imagePRESS C710 se zase hodí pro náročná kancelářská prostředí i výrobu, umožňuje využívat flexibilní pracovní postupy a je zárukou výjimečné kvality tisku.

Veletrh fotografie

Zdroj: Canon

Všechny zmíněné produkty a mnoho dalšího bude k vidění po celou dobu konání veletrhu, tedy od 3. do 5. května na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Produkty od Canonu naleznete v hale číslo 2 u stánku 2B03. Více informací se dozvíte na webových stránkách.

Zdroj: PR článek Canon

Kategorie: Design interiérů Trendy
Tagy: fototapety moderní interiéry nástěnné dekorace tapety trendy v bydlení
Sdílejte článek