Zdroj: Hager Electro

Harmonie neutrálních barev v bytě na Vinohradech

04. 05. 2022 Sdílet

Pod taktovkou architektonického studia SMLXL vznikl unikátní byt na pražských Vinohradech, jemuž vévodí neutrální barvy v kombinaci s moderními materiály. Celkovou atmosféru prostoru dotvářejí jedinečné bytové doplňky - designová světla, vypínače berker i zrcadla rozlišných geometrických tvarů působí v prostoru jako nevšední umělecká díla.

Byt pro mladou rodinu vznikl spojením dvou menších bytových jednotek. Celá dispozice tedy musela být kompletně změněna a z původních stavebních prvků zůstala zachována pouze okna. Při výběru podlahy architekti vycházeli z původních parket, na které lze ve vinohradských bytech narazit často, ovšem zvětšili jejich rozměr a pohráli si s atypickou skladbou. Dřevo bylo jako podlahová krytina použito kromě chodby a koupelen na celé ploše bytu.

luxusní vinohradský byt

Zdroj: Hager Electro

Ve vstupní hale upoutá na první pohled pozornost příchozích betonová stěrka, která je ozvláštněna zlatou linkou, aby ještě více korespondovala s atmosférou starého pražského bytu. Stěny i strop v hlavní obytné části jsou pokryty jemnou stěrkou, která se strukturou podobá staré omítce. Velkou část hlavního obytného prostoru zabírá velkoryse pojatá kuchyně, která bude často používaná a disponuje proto dostatečně velkou pracovní plochou. Protože klient rád a často vaří, dalším jeho požadavkem bylo zakomponovat do prostoru velký jídelní stůl pro 10 lidí. Architekti zvolili artefakt z jednolitého kusu dřeva. Volba padla na dub, který byl poté namořen do tmavší barvy. Podnož stolu z hrubé oceli opět představuje nápadité a atypické řešení.

Luxusní šatna s velkým otočným zrcadlem

Zdroj: Hager Electro

Šatna je vybavena otevřeným úložným systémem, zrcadlovou komodou a několika dalšími zrcadlovými prvky: několika otočnými kulatými zlatými zrcadly v prostoru a nadto jedním velkým ocelovým zrcadlem opřeným o stěnu. S šatnou a ložnicí sousedí koupelna, oddělena pouze sklem. To je opatřeno folií s ombre efektem, aby do koupelny nebylo až tolik vidět, ale zároveň aby zůstala opticky propojena s okolními místnostmi. Vana stojí uprostřed místnosti a od sprchového koutu je oddělena šedým sklem nepravidelného tvaru.

Bílá luxusní koupelna

Zdroj: Hager Electro

Zvláštní část bytu je vyčleněna dětem. K dětským pokojům přiléhá vlastní koupelna, která je laděna do světlých tónů a doplněna tapetou s motivem velryby. V dětské koupelně dále upoutá nerez baterie ve zvláštním růžovém nádechu v kombinaci s klasickou nerezí. I zde architekti dbali na dostatek úložných prostor.

Atmosféru reprezentativního bytu v tradiční rezidenční čtvrti Vinohrady podtrhují i retro otočné vypínače z bílého porcelánu od společnosti Hager. Vypínače berker serie 1930 z pravého porcelánu z porcelánky Rosenthal ztělesňují dokonalé souznění ušlechtilého materiálu a nejvyššího řemeslného zpracování.

Černý okrouhlý retro vypinač

Zdroj: Hager Electro

Zatímco jejich podoba odkazuje k moderně, tak použitý materiál dává vzpomenout na dobu, která předcházela vynálezu umělých hmot. Vypínače, většinu dekorativních svítidel a i některé další solitérní bytové doplňky dodával do projektu designový obchod MONOBRAND. „Otočné vypínače berker serie 1930 z pravého porcelánu Rosenthal patří mezi mé oblíbené kousky,“ vysvětluje Katrin Grund, zakladatelka obchodu MONOBRAND. „Nejenže se svým tvarem i materiálem hlásí k interiérům klasické moderny, ale překvapivě dobře si rozumí i s minimalistickými ryze současnými interiéry. Do luxusního bytu na pražských Vinohradech svou atmosférou zapadly výtečně,“ dodává Katrin Grund.

Šedá luxusní utulná ložnice

Zdroj: Hager Electro

Další výrazný a netypický prvek bytu představují vnitřní okenice, které architekti použili téměř u všech oken. „Tyto vnitřní okenice slouží nejen jako plnohodnotné zastínění, ale také jako jemná a neotřelá dekorace,“ uzavírá architektka Klára Valová.

Více na www.hager.cz/vypinac, www.monobrand.cz a www.smlxl.cz

Zdroj: PR článek společnosti Hager

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty v Praze designove vypínače dřevěné parkety luxusní byty moderni architektura moderní interiéry neutrální barvy satna
Sdílejte článek