šatna

Žena u šatníku
Design interiérů

Moderní i praktický: Otevřený šatník jako dobrá volba

Zatímco vzdušné stojany na oblečení některým vyhovují, jiní na klasický design uzavřeného šatníku nedají dopustit. To, zda je lepší oblečení ukrýt, nebo nechat na očích, závisí na vícero proměnných – důležité jsou nejen vaše prostorové či finanční možnosti, ale i životní styl, či dokonce vaše osobnost.

Rekonstruovaný luxusný designový velký byt v pražských Vinohradech
Design interiérů

Spojením dvou bytů vytvořili originální prostor s dokonale promyšlenou kuchyní a luxusní šatnou

Otevírání a spojování prostorů je dnes tématem rekonstrukcí číslo jedna. Při rekonstrukci v pražských Vinohradech však nešlo jen o spojování samostatných místností. Architekti z ateliéru SMLXL spojovali dvě bytové jednotky. Dispozice obou byla absolutně změněna, jediné, co z původních prvků zůstalo, jsou okna. Prostoru dominuje dřevo, šedá a černá barva a mnoho zajímavých detailů, které byt pro mladou rodinu dělají originálním.

luxusní vinohradský byt
Design interiérů

Harmonie neutrálních barev v bytě na Vinohradech

Pod taktovkou architektonického studia SMLXL vznikl unikátní byt na pražských Vinohradech, jemuž vévodí neutrální barvy v kombinaci s moderními materiály. Celkovou atmosféru prostoru dotvářejí jedinečné bytové doplňky - designová světla, vypínače berker i zrcadla rozlišných geometrických tvarů působí v prostoru jako nevšední umělecká díla.

Fortyforty je vlastně odkládací stoleček. Pokud jich ale zkombinujete několik, navíc v různých barvách, získáte zajímavou policovou soustavu. FOTO E15
Nábytek

Police, regály a šatny s hezkým designem

Police, regály, šatny... I když se snažíme co nejvíc věcí odložit za dvířka skříněk, častokrát i proto, abychom v nich nemuseli uklízet, police, regály a knihovny mají v našich bytech pořád svoje místo. Pokud ale mají stát v obýváku, měly by si svoje místo zasloužit. Třeba hezkým designem.

Design interiérů

Moderní šatníky

Klasické skříně dnes už v moderních interiérech často nahrazují vestavěné skříně nebo šatníky. Rekonstrukce byru je ideální příležitost pro vytvoření šatníkového prostoru, zpřehlednění uložených věcí a minimalizaci kusů nábytku.

Design interiérů

Mít tak svou vlastní šatnu!

Není to ani tak bezstarostný život v tepajícím New Yorku, víkendové tahy s kamarádkami nebo zástupy obdivovatelů, co závidíme hlavní hrdince kultovního seriálu Sex ve městě. Ta místnost má pár metrů čtverečních a vcelku jednoduché vybavení. Mít tak svou vlastní šatnu!