Zdroj: vaclavnovak.com

Krásný a funkční interiér říznutý francouzským šarmem

25. 04. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Bílá, dřevo a promyšlené detaily jdou v tomto novém barrandovském bytě ruku v ruce s funkčností.

Úkolem pro mladé architektky ze studia ANNY architects bylo navrhnout interiér v novém bytovém domě na Barrandově. Hlavním požadavkem investora bylo především vyřešit spojený prostor kuchyně s obývákem a zároveň vymyslet dostatek nových úložných prostor v celém bytě. Spolu s tím měly navrhnout i podobu zbývajících místností ‒ ložnice, předsíně, pracovny a obytné terasy.

Přečtěte si také:
Seversky jednoduchý a světlý byt v Praze

Jelikož se byt nachází v již hotovém, nově postavěném domě, architektky se zaměřily především na vestavný nábytek na míru a zvolení vhodného vybavení, dodávajícího místu funkční řád a ucelenou podobu, která se odráží napříč celým prostorem.

Minimalistický interiér říznutý francouzským šarmem v bílé s dřevem

V kuchyni spojené s obývacím pokojem jsou použita závěsná kulatá svítidla, která působí jako sjednocující prvek a zároveň vnášejí žádaný zlatý akcent. Zdroj: vaclavnovak.com

Ústředním tématem návrhu se stala kuchyně spojená s obývákem a jídelnou. Architektky zvolily variantu kuchyně vedoucí přes celou jednu stěnu obývacího pokoje v kombinaci s ostrůvkem, který navyšuje pracovní plochu, slouží jako alternativní místo pro posezení a zároveň pomyslně odděluje kuchyňskou část od té obývací.

Minimalistický interiér kuchyně říznutý francouzským šarmem v bílé s dřevem

Na detailech záleží. Zajímavý dřez je integrovaný do pracovní desky. Díky tomu je bezspárový, a tím pádem i jednoduchý na údržbu. Kuchyňská baterie od Grohe a úchytky ve zlatém provedení povyšují spolu s dekorem jemného terazza celý prostor na vyšší level. Zdroj: vaclavnovak.com

Ostrůvek má kromě praktické funkce i tu reprezentativní, architektky chtěly, aby působil v celém prostoru jako šperk. Navrhly proto k jeho akcentaci buď vyvzorkované leskle bílé keramické obklady, anebo v rámci druhé varianty obložení z umělého kamene ve světle šedo-bílém dekoru terazza či mramoru. Zvítězila kombinace obou variant ‒ lesklé obklady byly použity na obložení, pracovní deska je v dekoru terazza.

Při realizaci interiéru je vždy důležité souznění architektů s investorem. Při vzájemné důvěře a respektu vznikají většinou ty nejlepší projekty.

ANNY architects

Nad ostrůvkem najdeme stylové designové osvětlení ve zlatém provedení a místo na sezení poskytují barové židle v černé barvě, které vnášejí do prostoru kuchyně kontrast. Ten je žádaný zejména kvůli tomu, že nejenom kuchyňský ostrov, ale i horní skříňky, pracovní deska a stejně tak i obklady za ní jsou opět v bílé barvě.

Přečtěte si také:
Romanticky laděný byt v pražských Nuslích s rustikálními prvky

Spodní skříňky jsou z dubové dýhy a do světlého prostoru krásně zapadnou. Aby v tomto minimalistickém prostoru toho bylo vystaveno na očích co nejméně, navrhly architektky vedle vstupních dveří do obýváku něco jako „barový kout“ určený ke skladování alkoholu a vína. Zároveň zde může být umístěn i kávovar nebo jiné menší spotřebiče, aby zbytečně nezabíraly místo na ústřední kuchyňské lince.

Minimalistický interiér říznutý francouzským šarmem v bílé s dřevem

V jednoduchosti je krása. Zeď působí jako malířské plátno, na kterém vyniká dokonalá kompozice, tvořená jednoduchým nábytkem, střídmým použitím dekorací a rostlinami, které vnášejí do prostoru kousek přírody a kontrastu. Zdroj: vaclavnovak.com

Obývací pokoj je rozdělený na dvě části, a to na jídelní a odpočinkovou. V odpočinkové zóně je umístěná šedá pohovka a křeslo, které doplňují barevnou paletu typickou pro skandinávský minimalismus. Černý a zlatý konferenční stolek u pohovky pak navazují na akcenty těchto barev vyskytující se v části kuchyně, a zajišťují tak kontinuitu v rámci celého společného prostoru.

Kombinace dubového dřeva, bílé, černé a šedé je nadčasovou sázkou na jistotu. Interiér se pak může během let lehce proměňovat změnou doplňků.

ANNY architects

Do ložnice a pracovny navrhly architekty jednoduché klasické vestavné skříně, které díky tomu, že se táhnou po celé stěně, poskytují více než dostatek úložného prostoru. Oba pokoje se nesou ve stejné paletě barev a materiálů jako ostatní místnosti. Z bytu se tak stává splněný sen minimalistů, nacházejících potěšení a harmonii v designově čistém bydlení, které nechává chaos současného světa za dveřmi.

TOP TIP

Přidejte trochu lesku do svého minimalistického prostoru. Díky tomu bude působit luxusně a originálně.

Terasa bytu v moderní budově

Terasa. Zdroj: vaclavnovak.com

Na velkou terasu se dá vyjít jak z obývacího prostoru, tak z ložnice. Sice je zatím prázdná, stačí ji však zařídit pohodlným nábytkem, a majitelé tím získají další, venkovní „místnost“ navíc.

Profil

NEMOVITOST

Byt 4+kk v novostavbě, rozloha 113,9 m2 + terasa 28,1 m2

LOKALITA

Barrandov, Praha

PROJEKT

Interiér navrhly architektky ze studia ANNY architects, Ing. arch. Anna Podroužková a Bc. et Bc. Anna Nižňanská. annyarchitects.com

Redakčně upravila: Lucia Blažiová 

Foto: vaclavnovak.com

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bílá byty v Praze dřevěné podlahy kuchyňská linka moderni bydleni skandinávský minimalismus vestavěný nábytek
Sdílejte článek

Diskuze