Nadstandardní dvoupokojový byt s výhledem na Dunaj

30. 12. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Lokalita v centru Bratislavy s výhledem na Dunaj dá majiteli často víc než třípokojový byt ve vzdálené čtvrti. Samozřejmě je důležité, k jakému účelu byt využíváte a jaký je váš životní styl.

Architekti řešili interiér bytu v nově vzniklé části Bratislavy ve stylu jednoduchých linií a nečekaných praktických detailů.

Dvoupokojový byt u Dunaje

Minimalismus je obohacení, ne ochuzení

Jeden z hlavních sloganů architektů tohoto studia zní: „Minimalismus neznamená nedostatek něčeho, je to perfektní množství něčeho.“ Byt u Dunaje je dalším důkazem, že i plocha padesáti šesti metrů čtverečních se dá využít efektivně a prakticky. Autoři interiéru maximalizovali úložný prostor vestavěným nábytkem, který byl vyroben přesně na míru. Tak se jim podařilo vytvořit dostatek místa pro každodenní život domácích v luxusním prostředí s několika stylovými detaily.

Zrcadla jako pomocníci

Architekt Juraj Krč s kolegy použil pro maximalizaci prostoru, vzdušnosti a světla v bytě zrcadla, a to na různých místech, i tam, kde je hned neuvidíte. Například i dveře vestavěné skříně v ložnici jsou pokryty zrcadlem. Na zrcadlové vrstvě jsou však ještě tmavé dřevěné lamely. Nebrání v odrazu světla, ale zároveň negují nepříjemný chladivý a přísný efekt zrcadel. Svým způsobem změkčují realitu a dovolují prostoru dýchat. Celkově jsou v bytě použity tři hlavní materiály: mořený dub, přírodní dub a mramor.

Dvoupokojový byt u Dunaje

Tajemství kuchyňské linky

Bílá kuchyňská linka kromě zabudovaného sporáku a kuchyňského dřezu skrývá netradiční chlebník. Je zahloubený v pravé části linky a jednoduše ho zakryjete příklopem v barvě pracovní desky. Všimněte si řešení dlažby, která opticky vymezuje prostor kuchyně.

Dvoupokojový byt u Dunaje

Na kuchyň plynule navazuje obývací pokoj. Optický předěl mezi nimi tvoří nadčasový jídelní stůl od výrobce Gubi s mramorovou deskou a sadou čalouněných židlí z téže dílny. Dalším předělujícím prvkem je tmavá, na míru vyrobená knihovna s LED podsvícením. Proti ní na stěně najdete luxusní nástěnný reproduktor. Obývací pokoj by nemohl existovat bez pohodlného gauče, který v tomto případě barevně doplňuje židle obklopující jídelní stůl.

Dvoupokojový byt u Dunaje

Hra s dlažbou a dřevo

„Ve vstupní části jsme použili šestiúhelníkové kachličky v bílé a šedé, které se plynule mění v dřevěnou podlahu přítomnou v kuchyni, obývacím pokoji a ložnici. Denní část bytu se vyznačuje světlými barvami s tmavými akcenty a mramorovými prvky, které zdůrazňují luxus a kvalitu použitých řešení. Teplá barevnost dřevěných podlah v bytě opticky rezonuje spolu se zrcadly a v kombinaci s použitým mramorem pomáhá dotvářet nadčasovou atmosféru bytu,“ popisují architekti atypické řešení podlahové krytiny.,

Dvoupokojový byt u Dunaje

Nenápadné dveře do ložnice

Na první pohled si jich nevšimnete. Jsou však hned vedle televize v obývacím pokoji. Nenápadné jsou nejen kvůli barvě, ale především proto, že sahají až po strop. Světlá postel vytváří kontrast s nočními stolky po stranách a tmavými panely šatníku. Atmosféru v ložnici dotváří avantgardní stropní svítidlo. I to je vlastně zrcadlící plochou, která odráží vše kolem.

Dvoupokojový byt u Dunaje

Šikovné řešení v koupelně

Koupelna a WC mají společné dveře, ale přece jen se architektům podařilo vytvořit soukromí na toaletě. WC se spolu s vestavěnou pračkou dá oddělit od vany a umyvadla posuvným panelem z masivního laťování.

Dvoupokojový byt u Dunaje

Dvoupokojový byt u Dunaje

architektonický ateliér: Archstyl architekti

autoři: Juraj Krč, Zuzana Horniaková, Zoltán Horváth

lokalita: Bratislava

podlahová plocha: 56 m2

realizace: 2019

Sabína Zavarská

Foto: Marián Svítek

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty dvoupokojové byty minimalismus
Sdílejte článek

Diskuze