minimalismus

Partnerský úklid
Design interiérů

Probuďte svůj domov k životu: Krok za krokem k čistému startu a svěží energii

S blížícím se jarem se probouzí nejen příroda, ale i naše touhy po nových začátcích a čistém startu. Jarní očista domova není jen tradicí, ale i rozumný způsob, jak vnést svěžest a energii do našich životů. Nebojte se vyhazovat zbytečnosti – zbavte se věcí, které vůbec nevyužíváte, a jen zabírají místo a sedá na ně prach.

Showroom Eglo v Bratislavě
Design interiérů

Nejoblíbenější interiérové styly

Vzhled domu odráží osobnost majitele. Mezi oblíbené styly, ve kterých Slováci zařizují své interiéry, patří bezesporu minimalismus, styl inspirovaný severským designem a interiér plný pestrých barev.

Okrasná zahrada u domu
Realizace zahrad

Minimalismus v zahradní architektuře: Jak platany a jednoduchost oživují moderní prostor

Navštívená zahrada se nese na vlnách minimalismu. Kvalitní návrh, použité materiály, nepřehnaný výběr rostlin a jistá dávka velkorysosti ji povznášejí na elegantní dílo současné moderní zahradní architektury.

Bílá váza na stole
Design interiérů

Méně věcí, více klidu: Pusťte do svého domova minimalismus

Moderní doba nám přináší neustálý proud informací, dojmů a vizuálních podnětů. Stejně tak se mění i náš přístup k bydlení. Čím dál více lidí nachází krásu a pohodlí ve zjednodušeném životním stylu a v interiéru, kde méně znamená více. Proč se lidé rozhodují pro minimalistický design a jaké jsou výhody tohoto přístupu k bydlení?

Výhled z kuchyňského ostrůvku
Návštěvy domů

Manželé chtěli mít konečně balkon. Rekonstrukci ale ovlivnil hlavně balanc mezi světlem a tmou

Mnoho starých a historických budov vzniklo původně bez balkónů. Pokud jste už někdy bydleli v bytě, který neměl terasu ani balkón či lodžii, víte, že tento kousek venkovního prostoru dokáže úplně změnit charakter bytu. Nejen esteticky, ale i funkčně, a navíc – úplně jinak se v něm cítíte. Co dokáže balkón přidaný ke starému bytu v rámci rekonstrukce budovy?

Hřejivý minimalismus
Design interiérů

Hřejivý minimalismus aneb jak vytvořit útulný a teplý domov

Minimalismus si drží místo mezi oblíbenými interiérovými styly díky své čistotě a estetice. Vyznačuje se rovnými liniemi, vzdušnými prostory, redukcí zbytečností a tlumenou barevnou paletou, které dominuje bílá, šedá či černá. Zatímco mnozí lidé oceňují jeho uklidňující účinek, na jiné působí chladně. Odpovědí jim je warm minimalism – tedy hřejivý minimalismus.

Minimalux-trend-interierovy-dizajn
Styl

Minimalux aneb když se minimalismus setkává s luxusem

Minimalux, minimaluxe, minimallux nebo minimal luxe je úplně nový designový trend, který má podle světových designérů definovat toto desetiletí. Co se pod tímto názvem skrývá?

Minimalistická koupelna
Koupelny

Minimalismus v koupelně: Doporučení, jak kombinovat barvy pro dokonalý odpočinek

Rozmýšlíte, jaké barvy zvolit do své nové koupelny? Vsaďte na kombinace neutrálních barev, díky kterým bude působit nadčasově a jako dokonalé místo pro relax.

Útulný nízkoenergetický dům v severském stylu
Návštěvy domů

Útulný nízkoenergetický dům, který svým majitelům ve všech oblastech perfektně slouží

Jednoduše, účelně, nadčasově. Těmito slovy se při budování svého nového bydlení řídili majitelé. Výsledkem je dům, který jim ve všech oblastech nejen perfektně slouží, ale také poskytuje útulnou atmosféru a útočiště, jaké si vysnili.

Posters on grey wall above white cupboard in bright living room interior with sofa and carpet. Real photo
Design interiérů

Jak si zařídit interiér v minimalistickém stylu

Minimalismus si vystačí (téměř) bez dekoru. Slavný rakouský funkcionalistický architekt Adolf Loos dokonce prohlásil, že ornament je zločin. Za střídmým zařízením se však ukrývá víc, než si myslíme.