Zdroj: Raphaël Thibodeau

Chata v srdci přírody: Podívejte, jak v ní vymysleli koutek i pro psy!

09. 04. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Představte si útulný domek uprostřed malebných lesů kanadského pohoří Laurentides, jehož jednoduchost a eleganci zdobí stříbrně zbarvený dřevěný obklad. Tento nádherný kousek architektury není jen další obyčejná chata. Je to místo, kde se snoubí přírodní krása s bytelnou konstrukcí a pohodlným prostředím pro lidi i jejich mazlíčky.

Malá, ale promyšlená do detailů

Přestože je chata velice praktická, neztrácí na praktičnosti. S plochou pouhých 60 m čtverečních nabízí vše, co si můžete přát pro relaxaci v přírodě. Od jedné ložnice, kuchyňského prostoru a obývacího pokoje přes prostornou prosklenou verandu až po venkovní vířivku, vše je promyšlené do nejmenšího detailu.

Chata do okolní přírody dokonale zapadá díky tradiční sedlové střeše a charakteristickému obloukovému vchodu. I když je prostorově malá, vysoký katedrální strop chaty, přirozeně osvětlené obytné prostory a panoramatický výhled na okolí, přispívají k jejímu pocitu velkoleposti. Dřevěný obklad stříbrné barvy, přerušovaný svislými tyčemi, obklopuje minimálně zdobený exteriér budovy.

Jídelna s kuchyní

I když je prostorově malá, vysoký katedrální strop chaty, přispívá k jejímu pocitu velkoleposti. Zdroj: Raphaël Thibodeau

Jednou z nejvýraznějších vlastností stavby je její stylový stříbrný obklad ze dřeva, který jí dodává jedinečný vzhled. Tento design není jen estetickým prvkem, ale má také praktickou funkci. Díky použití speciálních materiálů a konstrukčních detailů je chata energeticky úsporná a šetrná k životnímu prostředí.

Venkovní stěny jsou konstruovány pomocí trámů 2×8, což přináší vyšší výkonnostní standardy než běžné konstrukce. Díky tomu lze jako hlavní izolační materiál použít bio recyklované celulózové vlákno, což snižuje uhlíkovou stopu budovy. A aby toho nebylo málo, dům je postaven na nosné desce, což nejen snižuje náklady a dobu výstavby, ale i celkovou uhlíkovou stopu.

Přečtěte si také:
Odpočinek a návrat k sobě. Modulární chata splnila všechny majitelovy požadavky

Milovníci psů si přijdou na své

Co je však nejzajímavější, je fakt, že tato chata je navržena především pro milovníky psů. Proto nejen lidé, ale i jejich čtyřnozí přátelé mohou užívat pohodlí a klid tohoto úžasného místa.

V interiéru najdete dokonce speciální koutek pro mazlíčky, kde si mohou odpočinout a cítit se jako doma. Při pohledu z dálky se dokonce zdá, že záměrem stavitele bylo vytvořit dojem velkolepé psí boudy. Zde je láska k čtyřnohým kamarádům opravdu patrná.

koutek pro psy

V interiéru najdete dokonce speciální koutek pro mazlíčky. Zdroj: Raphaël Thibodeau

V srdci přírody

S touto chatou se otevírá zcela jedinečná možnost pro ty, kteří touží po nezapomenutelném bydlení v srdci kanadské přírody. Jeho hyper-optimalizovaný plán, architektonická jednoduchost a propracované detaily interiéru poskytují jedinečný zážitek, který dokonale ladí s okolním prostředím a osloví různorodé uživatele.

Tento projekt není jen o bydlení, je součástí areálu Kanata Tremblant, rozsáhlého statku o rozloze 3 000 akrů, který leží uprostřed přírody. Pro návštěvníky chaty se stává nejen útulným útočištěm, ale i výchozím bodem pro objevování krás regionu Mont Tremblant, zapojení se do outdoorových aktivit a užívání si místní živé kultury.

Výhled z chaty na les přes francouzská okna

Zdroj: Raphaël Thibodeau

Projekt: Kanata Cabin
Destinace: Amherst, Québec, Canada
Rozloha: 60m2
Klient: Chalet La Niche
Architektonické studio: Atelier L’Abri
Projektový tým: Charles-Édouard Dorion, Vincent Pasquier, Nicolas Lapierre, Francis Martel-Labrecque
Dodavatel: Hubert Construction
Projektant: Structure Chêne et Roseau inc.
Dokončení: 2023
Fotografie: Raphaël Thibodeau

FOTOGALERIE

Text: Barbora Šeblová
Foto: Raphaël Thibodeau

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chata minimalismus novostavba
Sdílejte článek

Diskuze