Zdroj: SAPELI

SAPELI na Designbloku představí magickou cestu lesem

01. 09. 2022 Sdílet

Společnost SAPELI, jednička ve výrobě dveří a zárubní, se letos představí na Designbloku, největší přehlídce designu a módy ve střední Evropě. Návštěvníky bude lákat do svého karlínského showroomu na magickou cestu lesem a poutavou přednášku věnovanou dýze.

Tématem letošního ročníku Designbloku je LES. V jeho rámci se budou pořadatelé věnovat využití přírodních materiálů, tradičním českým řemeslům i environmentálním otázkám. „Jde přesně o náměty, ke kterým má SAPELI co říci. I když je část naší výroby automatizovaná, stále je značka SAPELI spojena s řemeslnou ruční výrobou. Dřevo pro nás zůstává stěžejním materiálem, ale vedle toho se zabýváme i ekologickými alternativami jako jsou lněná vlákna, recyklované tetrapaky či PET lahve,“ říká Marek Sedlák, obchodní ředitel společnosti SAPELI, rodinné firmy, která letos slaví 30 let na trhu.

dveře z recyklovaného Tetrapaku

V rámci Designbloku budou vidět i dveře z recyklovaného Tetrapaku. Zdroj: SAPELI

Designblok je celopražskou akcí a SAPELI se rozhodla, že expozici přichystá přímo ve svém showroomu v Karlíně. To, že mottem letošního ročníku je les, bude příchozím zřejmé již od vstupu do showroomu. Vkročí do magického lesa, který bude částečně zahalen mlhou. Návštěvníci se ocitnou na lesní cestě, kterou lemují kameny a mech, všude je jehličí, kapradí a samozřejmě stromy. Doprovodí je zvuky lesa, tedy zpěv nejrůznějších ptáků. Na pařezu podél lesní cesty nejdou dózu s několik sty klíči, z nichž si jeden vyberou. A tím se vrátí do reality. V expozici jde přece hlavně o dveře. Šťastlivec, jehož klíč bude pasovat do dveří, které jsou na konci lesní cesty, získá z nabídky SAPELI dveře zdarma.

Návštěvy showroomu v Karlíně ale zcela jistě nebudou litovat ani ti, kteří dveře nevyhrají. Showroom funguje v podstatě jako design bar se všemi komponenty a vzorkovníky, z nichž si každý zákazník může vytvořit své originální dveře, které se mohou stát nejvýraznějším prvkem vysněného interiéru. Příchozí si mohou v Karlíně prohlédnout i unikátní bezklikové dveře MUTEO, které jsou výsledkem spolupráce s průmyslovým designérem Petrem Novaguem. Získaly řadu ocenění včetně Red Dot Awards a pro své realizace je využívá řada špičkových bytových architektů. Jednou z prvních, kde se unikátní dveře od SAPELI uplatnily, byla rekonstrukce domu slavného českého režiséra Jana Hřebejka.

SAPELI_prednaska o dyze

Přednáška o dýze. Zdroj: SAPELI

SAPELI kromě své expozice, na kterou 4. října zve odborníky a v dalších dnech širokou veřejnost, se na Designbloku představí i zajímavou přednáškou o dýze. Jak se vyrábí dýha, jaké má vlastnosti a co z ní lze vyrobit? Nejen na tyto otázky získají odpovědi návštěvníci přednášky, kterou povede František Brož, manažer výroby Polná, odborník, který celý život s dýhou pracuje. Kvůli limitovanému počtu posluchačů je ale nutné, aby se zájemci předem na akci, která proběhne ve čtvrtek 6.10. od 15.00, registrovali na adrese tejkalova@sapeli.cz.  

 ZDROJ: PR článek společnosti SAPELI

Kategorie: Design interiérů
Tagy: designblok dvere přírodní materiály recyklace materialu zárubně
Sdílejte článek