Šikovné řešení! Třípokojový byt nechal rozdělit na dva menší a oba pronajal

02. 07. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Většina investorů dnes spojuje prostory a likviduje dělicí příčky, aby vznikl co největší otevřený prostor. V tomto případě architekti pracovali na úplně opačném procesu. Z jednoho třípokojového bytu udělali dva.

Máte-li třípokojový byt navíc, není špatným řešením pronajmout ho. Majitel se ale rozhodl udělat nezvyklý pokus – strategicky ho rozdělit na dva byty. Díky propracovanému projektu s mnoha řešeními, která šetří prostor, vznikl „pohodový dvoupokojový byt“ a „hipsterská garsonka“. Tak byty po přeměně nazývají samotní architekti.

Foto Lukáš Machala

Samostatně a ve vyšším standardu

Základním požadavkem investora bylo oba nově vzniklé byty realizovat ve vyšším standardu. Díky dispozici nebylo problémem prostor třípokojového bytu rozdělit. Všechny pokoje totiž navazovaly na velkorysou chodbu.

Přečtěte si také:
Zařízený domek, který stojí méně než garsonka ve městě

Architekti rozdělili širokou chodbu na dvě užší – ke každému bytu vede jedna. Prostorové problémy pomohly vyřešit vysoké stropy. Jsou využity pro úložné prostory přístupné díky mobilním schůdkům, ale v menším bytě i na spaní.

Všimněte si detailů, jak je spací prostor řešený – kovové schůdky, bílá police se sítí, svítidla. Pod postel se pohodlně vešla skříň a nic tu nepůsobí stísněně. Autoři projektu prostor ušetřili i posuvnými dveřmi.

Foto Lukáš Machala

Jak dostali světlo do tmavých koutů

Dalším šikovným řešením je vnitřní světlík, díky němuž dostali světlo i do tmavé koupelny v garsonce. Prostřednictvím luxferových oken prochází světlo kuchyní až do koupelny a chodby.

Celé vnitřní zařízení je řešeno na míru a propracováno do detailů, jinak by to ani nešlo. Výsledkem jsou příjemné netradiční a světlé byty s výbornou atmosférou a dávkou vtipu.

Svou roli sehrála i velká zrcadla a barvy. „Zrcadla nám pomohla docílit zajímavých efektů, a to nejen v chodbě, ale též v kuchyňských linkách. Barevně se tu objevuje kontrastní kombinace černé a bílé, kterou doplňuje medová dubová podlaha,“ doplňuje Michaela Košařová.

Foto Lukáš Machala

Hipsterská garsonka a pohodový dvoupokojový byt

architektonický ateliér: AOK – ATELIER Košařovi
autoři: Ing. arch. Michaela Košařová, Ing. arch. František Košař
lokalita: Praha-Vinohrady, ČR
projekt: 2018
realizace: 2019
podlahová plocha: 89,3 m2

Sabína Zavarská
foto: Lukáš Machala

Kategorie: Design interiérů
Tagy: dvoupokojové byty garsonky zařizování garsonky
Sdílejte článek

Diskuze