garsonky

Šedivá sedačka -Dvougarsonka
Design interiérů

Stylová, vzdušná a plná světla! Atypická dvougarsonka s osobitým stylem

Pěkná, pohodlná, praktická. Co víc než tato tři P by měla mít perfektní dvougarsonka? Ta, kterou jsme tento měsíc navštívili, je však i stylová, vzdušná a plná světla, navíc v dobré lokalitě. Jednoduše šikovný byteček, který dokáže chytit za srdce. A právě to změnilo jeho „osud“.

Rekonstrukce - Garsonka s pódiem v Praze
Design interiérů

Útulného bydlení v garsonce dosáhli multifunkčním vyvýšeným pódiem

Nezvyklá rekonstrukce původního 2 + 1 nechává vyznít otevřený prostor se specialitou, jakou v jiných bytech nevidíte – pódiem, které slouží hned více účelům. Nekompromisní řešení zrušení příček architekti ze studia Neuhäusl Hunal zjemnili použitými barvami a materiály. Ze stísněného bytu v přízemí v pražském Žižkově vzniklo vzdušné a nápadité bydlení pro kamaráda architektů.

Garsonka po rekonstrukci
Design interiérů

Jak zrekonstruovat garsonku, aby v ní mohli pohodlně žít dva lidé

Na panelákových garsonkách se výrazně odráží „styl“ socialistických architektů. Maličká kuchyňka, zcela nesmyslně umístěná hned u vchodu do bytu a vedle toalety, včetně dalších nuancí, které byly blízké i původní garsonce v Bratislavě.

Moderní minibyt ve Vinohradech s toaletním boxem
Design interiérů

Vinohradský dvacetimetrák aneb bydlení blízko centra bez tučné a těžké hypotéky

Zadání pro majitele a architekta v jedné osobě bylo jasné – do prostoru bytu o velikosti 20 metrů čtverečních se měly vejít všechny potřeby dvou mladých rozcestovalých mileniálů, kteří touží po bydlení blízko centra, avšak bez tučné a těžké hypotéky. Jeví se vám to nemožné? Tak to vás tenhle originální byt přesvědčí o opaku.

Modulová pohovka s barem
Nábytek

Jak má vypadat jednoduchý multifunkční nábytek

Pokud byste chtěli zjistit, jaké kousky oblečení zaručeně nesmí chybět ve vašem šatníku, našli byste na toto téma spoustu zajímavých článků a tipů. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jak je to v interiéru? Které kousky nábytku jsou všestranné, jednoduché a současně vás neomrzí ani po letech?

Malá kuchyň s odhalenou cihlovou stěnou
Design interiérů

Minimální obytný prostor, malá okna, shnilé obklady a tapety. Nic z toho ale mladou dvojici nevyděsilo a pustili se do rekonstrukce!

Abyste se rozhodli koupit si tuto garsonku na předměstí Varšavy v její původní podobě, museli byste být buď blázni, nebo mít velkou představivost. Malá okna, shnilé obklady a tapety, obytný prostor na dvacet metrů čtverečních. Nic z toho ale mladou dvojici nevyděsilo!

kuchyne
Design interiérů

Šikovné řešení! Třípokojový byt nechal rozdělit na dva menší a oba pronajal

Většina investorů dnes spojuje prostory a likviduje dělicí příčky, aby vznikl co největší otevřený prostor. V tomto případě architekti pracovali na úplně opačném procesu. Z jednoho třípokojového bytu udělali dva.

rekonstrukce garsonky
Design interiérů

Rychlá a levná proměna garsonky, kde záleželo na každém milimetru

Mladí lidé si jen málokdy mohou dovolit větší byt, a tak je úplně běžné, že samostatný život začínají v garsonkách. Aby se do nich vešlo všechno potřebné, potřebují šikovná řešení.

Květinová výzdoba v byte
Design interiérů

Jak v drobné garsonce použít květinové vzory, aby nevznikl kýč

Květinová výzdoba v bytech bývá velmi problematická. Často totiž sklouzne do nevkusu až kýče. Jak si s ní poradila designérka v malé pražské garsonce?

Foto: Robert Žákovič
Design interiérů

Malá a proměnlivá: Podkrovní mezonetová garsonka, které nic nechybí

Čtyřicet metrů čtverečných není pro bydlení mnoho, pokud je však tento prostor správně využit, všechno je možné. Mezonetový byt v pražských Holešovicích, který navrhlo studio Mooza architecture, je zářným příkladem atypického a tvořivého řešení obytného prostoru.