Zdroj: Cartelle Design

Stylová garsoniéra v barvách roku 2021

10. 03. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Architekti ze studia Cartelle design si mohou říct, že jsou tak trochu vizionáři − vizualizaci tohoto bytu, ve které zaujme především barevný kontrast žluté a šedé, navrhli už v roce 2018. Hlavním zadáním pro ně bylo vytvořit stylovou a zajímavou místnost, což není u garsonek vždy jednoduché.

Jejich klientka navíc moc ráda čte knihy, proto bylo nutné zajistit police na knihy a místo pro odpočinek. Naopak, vzhledem k tomu, že moc často nevaří, stačilo, aby kuchyň splňovala základní požadavky na funkčnost.

Přečtěte si také:
Vzdušná a pohodlná garsoniéra v Praze

Malý prostor, který dýchá

I když samotný byt nemá velké rozměry, k pocitu, že je prostorově větší, přispívají vysoké stropy a okna, která se táhnou po celé jedné zdi, poskytujíc tak dostatek denního světla.

Spací část s tapetou pandy

Architekti navrhovali tento interiér pro mladou moderní a energickou ženu. A právě tak působí i její byt. Zdroj: Cartelle Design

Tip redakce

Na vymezení „ložnice“ v menším bytě nepotřebujete zdi − zkuste prostor opticky ohraničit výraznou barvou nebo fyzickým prvkem, jako je zvednutá podlaha, díky čemuž se neoberete o cenné centimetry.

Přesto však není vhodné menší prostor, jako v tomto případě, zahltit množstvím věcí. I architekti se rozhodli pro minimalismus a řešení, která zahrnovala na míru stavěný nábytek, díky kterému majitelka získala dostatek úložného prostoru. V podstatě jedinou dekorací je velkoformátový plakát pandy, který dodává místnosti prvek hravosti a neformálnosti.

Relaxační a jídelní část

Opticky výrazné kusy nábytku a doplňků, jako v tomto případě lavice a svítidlo nad stolem, zase vymezují relaxační a jídelní část místnosti. Zdroj: Cartelle Design

Atmosféru tvoří výrazná žlutá

Barevnou paletu tvoří především šedá, černá a bílá. Díky nim a použitým materiálům, ve velké míře použitém kovu a cihlám na zdi, má garsonka industriální nádech. Aby však architekti potlačili jeho surovost a přizpůsobili byt povaze majitelky, použili výrazné barevné akcenty v nevšedních podobách.

Přečtěte si také:
Malý byt v přízemí získal výhody rodinného domu
malá pracovna

Na míru dělaná lavice pod okny poskytuje majitelce dostatek úložného prostoru a je navíc i perfektním místem pro čtení. Architekti pod lavici umístili barevné boxy, čímž vnesli do prostoru další barvy. Pokud by multifunkční lavice majitelku omrzela, může relaxovat i na závěsném křesle. Zdroj: Cartelle Design

Rozhodně nejvíc upoutá žlutá − architekti ji použili na rám postele a mírně zvednutou podlahou pod ní, díky čemuž je jasně definovaná část místnosti určena pro spánek. Monochromatickou paletu a surové materiály vyvažuje i dřevo, které je použito na skříňkách v kuchyni, na míru dělané lavici pod okny, jídelním stole atd.

Minimalistická koupelna

Minimalistickou koupelnu uchopili architekti podobně jak zbytek bytu. Šedo-černou barevnou kombinaci a beton „rozbíjí“ výraznými oranžovými kachličky. Zdroj: Cartelle Design

PROFIL

Nemovitost

Garsonka o velikosti 41 m², Moskva

Autoři projektu

Architektonické studio Cartelle Design

Text: Cartelle Design, Lucia Blažiová

Foto: Cartelle Design

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: garsoniera industriální styl maly byt vestavěný nábytek
Sdílejte článek

Diskuze