Zdroj: Hornbach

Stylové zdi v interiéru – novinky v oblasti barev

03. 05. 2023 Sdílet

Jak vdechnout stěnám více trendy vzhledu nebo dosáhnout ekologičtější řešení výmalby? Odbornice z Hornbachu vás provede novinkami na trhu.

Někdy na velkou změnu stačí i poměrně jednoduchý trik. Správně zvolené barvy dovedou opravdové zázraky a umí zcela proměnit vzhled. Drobné oživení, ale i kompletní změna stylu nebo celkového vzezření místnosti jsou tak dostupnější, než se na první pohled může zdát.

Kovové odlesky nebo mramor

Pokud máte v plánu osvěžit vzhled vnitřních prostor, dejte šanci stylovému rozzáření zdí. „Interiérová barva StyleColor Metallic Storm, která se vyrábí ve variantách stříbro a antracit, vykouzlí na stěnách vašeho příbytku elegantní jemně strukturovaný třpytivý efekt. Místnost tak získá nádech luxusu a futuristické elegance,“ tvrdí Monika Linghartová.

Stylová strukturovaná barva na zdi

Zdroj: Hornbach

Tyto barvy dovedou upoutat pozornost a jsou vhodné i jako samostatná dekorace, nebo na solitérní pruh, který opticky rozdělí geometrii interiéru.

Pozornost na sebe zaručeně upoutá i nadčasově vyhlížející světle mramorová interiérová omítka StyleColor Mramor. Prostor opticky zvětší a vnese do něj přitažlivost klasiky. Lze ji aplikovat válečkem, špachtlí nebo štětcem – podle toho, jakého výsledného vzhledu chcete dosáhnout.

Tónovaná mramorová interiérová omítka

Zdroj: Hornbach

Jak na to

Podklad pod malbu musí být čistý, suchý a soudržný, případnou odlupující se starou barvu je nutné odstranit. Jako základní nátěr použijte malířskou v bílém odstínu.

„Interiérovou barvu před použitím a občas i během aplikace důkladně promíchejte, aby v ní barevné pigmenty zůstaly dokonale rozptýleny. Nanášejte rovnoměrně a v přiměřeném množství pomocí plochého štětce ve svislém, vodorovném nebo úhlopříčném směru a stále dodržujte zvolený směr roztírání. V případě, že bude spotřeba barvy na jednu souvislou plochu větší než obsah jednoho balení, doporučujeme obsah všech potřebných balení vzájemně smíchat,“ radí specialistka.

Mramorová interiérová omítka

Zdroj: Hornbach

Zdravější domácnost

Pro příznivce zdravého životního stylu je otázka výmalby vnitřku budovy mnohdy podmíněna vysokými standardy kvality produktů i jejich ohleduplnost ke zdraví.

„Pokud se snažíte při stavbě a výmalbě interiéru zamezit výskytu škodlivých látek, sáhněte po výrobcích, které vám umožní vytvořit prostor k bydlení, ve kterém se budete cítit dobře, odpočinete si a zároveň budou splňovat přísné požadavky na kvalitu,“ vybízí Monika Linghartová z oddělení barev a laků v Hornbachu.

Malování zdí v interiéru

Zdroj: Hornbach

Modrý anděl

Abyste tyto produkty z nabídky v Hornbachu snadněji poznali, jsou opatřeny razítkem „Modrý anděl“. Toto logo garantuje, že jím označené zboží splňuje přísné požadavky na ochranu lidského zdraví a životního prostředí.

Pro výmalbu vnitřních stěn je proto ideální zvolit barvu s tímto označením. Lze si vybrat nejen ze základních barev na zdi a dřevo, ale i z různých lazur, laků, barev ve spreji či akrylátových laků na radiátory.

Více najdete na www.hornbach.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Hornbach

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy v interiéru malovaní interiéru Malování stěn Od partnerů
Sdílejte článek