Vytvořte si z obývacího pokoje pohodový prostor i s minimem věcí

Vytvořte si z obývacího pokoje pohodový prostor i s minimem věcí

27. 07. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Z obývacího pokoje si můžete vytvořit pohodový prostor i s minimem věcí. Vzdušnost a vřelost se vůbec nevylučují. Stačí vybrat tu správnou pohovku, zapojit pár dekorací a určitě nezapomenout na dřevo a přírodní tóny.

Přírodě na ruku

Lagom je přírodě nakloněný trend, ve kterém se navíc cítíte příjemně. Staví se proti konzumu a zbytečnému nakupování, tudíž vás inspiruje ke střídmosti. Dejte přednost kvalitě a sáhněte po nábytku, který je vyrobený tak, aby byl nadčasový, dlouho vydržel a jeho produkce nezatěžovala životní prostředí více, než je opravdu nutno. Naše rada je poohlédnout se po pohovce tak pohodlné, že si ji budete chtít nechat napořád.

Když mluvíme o pohodlí, nemyslíme tím jen váš fyzický pocit, ale i pohodlí při jejím udržování. Snadno čistitelný nebo pratelný potah je nutností, úložný prostor výhodou. Při výběru čalounění volte raději jemné barvy. Pohovka je přece jenom poměrně rozměrná součást zařízení a výrazné barvy nemusí vyhovovat věčně. Sázkou na jistou jsou ale krémové a pískové tóny a odstíny šedé. Barevnost pak doženete polštáři a dekoracemi.

obývací pokoj

FOTO BLÅ STATION

obývací pokoj

Přírodní barvy a materiály jsou vděčným základem. Atmosféru a ladění pokoje můžete proměňovat, jak je libo, především textilem, ať už vzorovanými, nebo jednobarevnými polštáři či teplými plédy, ale také menšími kousky nábytku, jako jsou subtilní křesílka nebo odkládací stolky. FOTO TIN K HOME

rohová pohovka

Obyčejná rohová pohovka Edge je dobrým řešením všude tam, kde šetříte místem. Je rozkládací a nabízí jak úložný prostor, tak dostatek míst k sezení. Taburet je lehký, snadno ho přesunete právě tam, kde je zrovna potřeba, a zabere minimum místa. FOTO FURNINOVA

Odkládací stůl

Odkládací stůl Renee z kolekce Modern Natural, dřevo a kov, 2 289 Kč, www.westwing.cz

Souprava misek

Souprava misek Glittrig, ocel, prášková barva, Ø 9, 11 a 12 cm, 299 Kč, www.ikea.cz

PŘIPRAVILA: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: obývací pokoj pohovky styl lagom
Sdílejte článek

Diskuze