Jak může domácí sauna zvýšit komfort vašeho bydlení
Přemýšlíte, jak a čím obohatit vaše bydlení a pozvednout jej tak i o několik tříd výš? Ať už jste nadšenci do zdravého životního stylu, wellness nebo prostě jen blažené relaxace, je domácí sauna tou správnou odpovědí. Víte proč?
Na rozdíl od bazénu nebo vířivky si domácí saunu můžete pořídit i do docela malého bytu, a její údržba i provoz nebudou zdaleka tak náročné. I její samotné umístění nabízí nespočet variant, z nichž některé jsou v případě bazénu nemyslitelné: například ložnice.
Kam nejlépe umístit domácí saunu
Abyste ze své domácí sauny mohli vytěžit maximum, je dobré si předem rozmyslet, kam ji budete chtít umístit. Chcete si raději dopřávat soukromý a ničím nerušený relax? Zvolte saunu do ložnice. Pakliže plánujete do vaší sauny zvát i návštěvy, oceníte ji lépe v obývacím pokoji či v rámci koupelny. A pokud máte k dispozici zahradu, zvažte pořízení samostatné venkovní sauny.
Jakmile budete mít vybrané umístění, můžete začít vybírat design. V České republice vyrábí domácí saunové kabiny například značka Dyntar: nabízí hned několik modelových řad, přizpůsobitelných i do těch nejmenších prostor, a samozřejmě projektuje i domácí sauny zcela na míru vám i vašim požadavkům.
Nemusíte se přizpůsobit: sauna se přizpůsobí vám
Obrovskou výhodou je, že si design vaší domácí sauny můžete z velké části nakonfigurovat sami, a přizpůsobit jej tak zbytku interiéru. Řeč není jen o výběru dřeva na vnějším i vnitřním obložení — navolit si můžete také design saunového topidla a konfiguraci osvětlení, která zahrnuje i designovou imitaci hvězdné oblohy.
Jaký typ sauny je vám nejblíže?
Ruku v ruce s výběrem designu jde i volba typu vaší domácí sauny. Ta záleží čistě na vašich preferencích a na vašem zdravotním stavu, případně na tom, čeho byste chtěli pravidelným saunováním docílit:
Tradiční finskou saunu snad není třeba představovat: jde o klasickou saunu s vysokými provozními teplotami a nízkou vzdušnou vlhkostí, vhodnou pro saunové nadšence.
Infrasauna oproti tomu nabízí zcela jiný princip ohřevu těla, založený na infračerveném světle. Díky tomu jsou v ní i nižší teploty a je tudíž vhodná i pro kardiaky. Mimo to ji ocení sportovci, ale i všichni ostatní, kdo trpí na bolesti svalů či kloubů.
Pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, je k dispozici kombinovaná sauna, jež spojuje dohromady oba předchozí typy.
Pro všechny, kdo s relaxací spojují i zážitek z příjemné vůně, je tu Bio sauna. Nejsou v ní tak vysoké teploty, ani tak nízká vlhkost jako v tradiční finské sauně, a navíc je přímo uzpůsobená pro aromaterapii, tedy relaxaci, spojenou s inhalací ovocných či bylinných saunových směsí.
Venkovní saunu ocení především majitelé zahrad. Lze ji skvěle zakomponovat do okolního exteriéru, a navíc ji lze vybavit například ochlazovacím vědrem a dalšími libůstkami.
Zdroj: PR článek společnosti Dyntar