Zdroj: istock.com

Dají vaší koupelně styl! Přinášíme jednoduché designové triky s obkládačkami

15. 12. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Bez ohledu na to, zda máme malou nebo velkou koupelnu, chceme, aby byla plně funkční, ale i estetická – nejlépe stylová. Největší vliv na celkový design koupelny mají dlaždice a obklady. Nemusíte se držet jen čistě bílé, ačkoliv touto barvou nikdy nic nepokazíte. Jaké kombinace se vyplatí vyzkoušet?

Pokud se vám zalíbily nějaké odvážné obkládačky, ideálním místem, kde je můžete vyzkoušet, je právě koupelna. Nedržte se jen bílé a vyzkoušejte tyto triky.

Moderní koupelna v modré a zelené.

Moderní koupelna v modré a zelené. Zdroj: istock.com

Nevšední kombinace tvarů a materiálů

Viděli jste už kombinaci dřevěné podlahy s dlaždicemi? V koupelně najde své opodstatnění, hlavně když máte větší koupelnu se samostatně stojící vanou. Její kouzlo zvýrazníte zajímavým, ale přitom i praktickým řešením podlahy. Kolem vany zvolte šestiúhelníkové bílé dlaždice s šedým mramorovým vzorem a nechejte je postupně přejít do dřevěné podlahy. Touto nepravidelnost a různorodou kombinaci tvarů nemusíte mít jen na podlaze, fascinující budou i na stropě či na stěně. Vždy stačí však jen na jedné stěně v koupelně, aby to nebylo překombinované.

Přečtěte si také:
Praktické nápady pro malou koupelnu
černé obkládačky a bílá vana

Kontrastní černé obkládačky. Zdroj: istock.com

Geometrické obklady

Geometrické obklady oživí interiér koupelny. Zdroj: istock.com

Kombinujte různé tvary

Obklady a dlažba nemusí být jen obdélníkové a čtvercové. Kombinujte různé tvary, nejlépe v podobné barvě a s podobným motivem. Přidá to vaší koupelně nový rozměr a tato finta pěkně vyzní i v menších koupelnách. Vyberte si menší obdélníkové obklady v cihlové barvě a na dlažbu použijte dlaždice v téže barvě, ale v menších nepravidelných tvarech. Charakter této koupelny umocníte mosaznými prvky a osvětlením.

obkládačky v koupelně

Ukázka jak fungují i různé tvary a barvy. Zdroj: istock.com

černé a bílé obkládačkyv koupelně

Bílá a černá v různých tvarech. Zdroj: istock.com

Imitace dřeva

Pěkným a praktickým řešením podlahy v koupelně je imitace dřeva. Zkuste dlažbu připomínající světlé dřevo kombinovat s tmavou spárovačkou (antracitová nebo černá, podle vaší odvahy) a budete překvapeni, jakého efektu dosáhnete. K tomu skvěle ladí bílá sanita, černé kovové prvky. Aby nebylo všechno jen přísně kontrastní, na část stěny (například za toaletou) použijte obklad ve starorůžové nebo jiné vaší oblíbené barvě. Odvážnější mohou zkusit i červenou, tmavě modrou nebo žlutou.

Keramická dlažba s imitací dřeva.

Decentní provedení v menší koupelně. Zdroj: istock.com

Keramická dlažba s imitací dřeva.

Keramická dlažba s imitací dřeva. Zdroj: istock.com

Zděné úložné prostory

Přibližně před deseti lety byly velkým trendem v koupelnách zděné police. Dnes zažívají renesanci v podobě nik obložených týmž obkladem jako stěna nebo dlažba. Poskytují odkládací prostor bez toho, že bychom museli dokupovat nábytek, který zabírá prostor.

Přečtěte si také:
Než se pustíte do zařizování koupelny, na tyhle věci byste měli zaměřit pozornost
Sprchový kout v zajímavém prostoru

Sprchový kout v zajímavém prostoru. Zdroj: istock.com

Jaké obklady a dlažbu do dětské koupelny?

Samozřejmě i sem můžeme použít jednoduché neutrální kombinace, ale bude to smutné. Koupelna pro děti si zaslouží být veselejší, i když ne kýčovitá. Vyberte dlažbu s kontrastním potiskem – například šestiúhelníkovou modrou dlažbu se vzorem bílých hvězdiček. Na stěny zvolte bílý svislý obklad a celou místnost oživte červenými detaily.

Španělský vzor obkládaček

Španělský vzor obkládaček je také moc populární. Zdroj: istock.com

Mozaika v koupelně

Mozaika v koupelně. Zdroj: istock.com

Přečtěte si také:
Jak snadno (ne)chybovat při rekonstrukci koupelny

Sabína Zavarská
foto: istock.com

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelna Obklady do koupelny podlahové dlaždice
Sdílejte článek

Diskuze