Elisabeth Green v kuchyni
Zdroj: Kaldewei

Elisabeth Green sází na udržitelný design ze smaltované oceli – berlínská blogerka si zařizuje hned tři koupelny výrobky od Kaldewei

01. 11. 2022 Sdílet

Elisabeth Jacobs píše na svém blogu ElisabethGreen.com o udržitelném životním stylu již téměř deset let. Před nedávnem se společně se svými mužem a synem přestěhovala na předměstí Berlína. Polovina dvojdomku nabízí dostatek místa – i pro tři koupelny. Při jejich plánování mělo nejvyšší prioritu téma udržitelnosti.

Kvalita, recyklovatelné materiály s dlouhou životností, krátké přepravní vzdálenosti a přívlastek „Made in Germany“ byly pro blogerku při plánování koupelen od začátku nesmírně důležité. Především se však chtěla úplně obejít bez plastů. Po dlouhém pátrání a opakovaných návštěvách koupelnových studií nakonec dospěla k rozhodnutí použít materiál smaltovanou ocel. Pokud jde o design koupelnového vybavení, rozhodla se Elisabeth Jacobs pro zaoblené a oválné tvary. Nakonec vznikly „přírodní koupelna“, „stylová koupelna“ a koupelna pro hosty –  všechny vybavené výrobky z udržitelné a 100% recyklovatelné smaltované oceli Kaldewei.

Přírodní koupelna s dřevěným nábytkem a květinami

Zdroj: Kaldewei

Pro svou novou rodinnou koupelnu v přírodním stylu si blogerka vybrala umyvadlovou mísu MIENA a koupací vanu CONODUO se systémem SKIN TOUCH. „Stylová koupelna“ je zařízena moderněji v tmavších barvách. Jsou v ní zabudovány dvě matně černé umyvadlové mísy MIENA a rovněž matně černá extra plochá sprchová vanička CONOFLAT. V harmonicky působící koupelně pro hosty je výrazným reprezentantem zvoleného stylu, designu a udržitelnosti umyvadlová mísa MING.

Stylová koupelna v matných černých barvách v kombinaci se dřevem

Zdroj: Kaldewei

„Kaldewei je pro mě spojením všeho, co považuji za důležité: Udržitelné materiály s dlouhodobou životností, vysoká kvalita, férové pracovní podmínky a nádherný design. Díky tomu se budu zaručeně dlouho radovat z umyvadla, sprchy a koupací vany, aniž by to bylo na úkor ostatních,“  říká Elisabeth Jacobs. Zejména příslib, že výrobky vydrží 30 let a déle, ji i jejího manžela přesvědčil. Dalším rozhodujícím kritériem byl původ „Made in Germany“, protože regionalita je podle rodiny Jacobsů nevyhnutelně spojena s udržitelností.

Blogerka Elisabeth Green v kuchyni

Zdroj: Kaldewei

Kaldewei – www.kaldewei.cz

Komerční informace; zdroj: Kaldewei

Kategorie: Koupelny
Tagy: Doplňky do koupelny koupelna moderní design udržitelnost
Sdílejte článek