Hydroizolaci v koupelně zvládnete i vy

07. 11. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

JAK NA TO NÁROČNOST: *** DOBA: 1 den NÁKLADY: 7 262 Kč LIDÉ: 1 OBDOBÍ: celoročně KONTROLNÍ SEZNAM MATERIÁL NA 15 m2      7 262 Kč • hydroizolační stěrka      6 542 Kč např. […]

JAK NA TO

NÁROČNOST: ***
DOBA: 1 den
NÁKLADY: 7 262 Kč
LIDÉ: 1
OBDOBÍ: celoročně

KONTROLNÍ SEZNAM

MATERIÁL NA 15 m2      7 262 Kč
• hydroizolační stěrka      6 542 Kč
např. Mapelastic Turbo, 1 balení (6 542 Kč / 36 kg), penetrační nátěr není nutný
• síťovina ze skelných vláken       720 Kč
např. Vertex výztužná síťovina, 165 g/m2, odolná proti alkáliím (480 Kč / 10 m2)
• těsnicí pásy       936 Kč
do koutů a styků stěn s podlahou (936 Kč / 10 m)

NÁŘADÍ
• elektrické míchadlo
• nádoba na míchání
• stěrka z nerezové oceli

POSTUP

Foto : Mapei

Foto : Mapei

1. PŘÍPRAVA PODKLADU
Podklad musí být vyzrálý, pevný, zbavený prachu nebo jiných nesoudržných částic, které by snižovaly přídržnost cementové malty.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

2. DVOUSLOŽKOVÁ MALTA
Dvousložková rychle tvrdnoucí pružná malta na bázi cementových pojiv, jemného tříděného kameniva, speciálních přísad a syntetických polymerů.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

3. PŘI NÍZKÝCH OTÁČKÁCH
Do tekuté složky B za stálého míchání přidáváme sypkou složku A. Mícháme nízkootáčkovým míchacím zařízením, až vznikne homogenní směs bez hrudek. Je třeba ji zpracovat do 45 minut od namíchání.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

4. SPOJE
Nejprve důsledně utěsníme styk mezi stěnou a podlahou, a to použitím pogumované pásky Mapeband zapravené do připravené hydroizolační malty Mapelastic Turbo.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

5. NULOVÁ VRSTVA
Potom celoplošně hladkou stranou stěrky naneseme hydroizolační hmotu ve velmi tenké (tzv. nulové) vrstvě. Ihned poté naneseme první vrstvu v tloušťce min. 1 mm.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

6. SÍŤOVINA
Dokud je vrstva čerstvá, zapracujeme do ní síťovinu ze skelných vláken odolnou proti alkáliím. Následně povrch ihned vyhladíme hladkou stranou stěrky.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

7. VYTVRZENÍ
Za optimálních podmínek dojde k vytvrzení první vrstvy už v průběhu jedné hodiny, v chladnějším prostředí při teplotě +5 °C může tento proces trvat i pět hodin.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

8. DRUHÁ VRSTVA
Po úplném vytvrzení první vrstvy naneseme druhou vrstvu v tloušťce alespoň 1 mm, aby dokonale překryla síťovinu ze skelných vláken. Povrch opět vyhladíme hladkou stěrkou.

Foto : Mapei

Foto : Mapei

9.PŘIPRAVENO K LEPENÍ DLAŽBY
Když je Mapelastic Turbo nanesen v konečné tloušťce 2 mm, po vytvrzení (za 4–24 hodin od aplikace) lze na plochy instalovat obklady a dlažbu lepidly MAPEI třídy C2.

Dobré rady

ODLEPOVÁNÍ OBKLADU
Problémy zatečených, plesnivých stěn a odpadávajícího obkladu v místnostech se zvýšenou vlhkostí trápí obyvatele starších budov i novostaveb. Důvod jejich vzniku je jednoznačný. Stavebník podcenil zhotovení hydroizolační vrstvy pod nalepenými obkladovými prvky. I v tomto případě platí, že prevence je cenově výhodnější než následné řešení problémů. Hydroizolační vrstva natrvalo ochrání stěny a podlahy před stékající vodou i vlhkostí. Kvalitní hydroizolační stěrky vynikají dokonce schopností přemostění trhlin vzniklých v podkladu.

Odebírat newsletter MAPEI můžete ZDE

Text: Mapei
Foto : Mapei, thinkstock.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Mapei

Kategorie: Koupelny
Tagy: hydroizolace koupelna s WC penetrační nátěr
Sdílejte článek

Diskuze