penetrační nátěr

Aplikace kontaktního můstku Baumit SuperPrimer na pórobetonovém zdivu
Stavební materiály

Správnou přípravu podkladu určuje savost materiálu

Poměrná velká část stavebních činností, ať už zaměřená na stěny, podlahy, či stropy, vyžaduje kvalitní přípravu povrchu. Právě k té jsou určeny různé typy penetračních nátěrů, případně aplikace kontaktních můstků.

Kromě vhodných nátěrových hmot je dřevo v exteriéru chráněno například také konstrukčními prvky – voda z něj stéká a nezachycuje se na povrchu, nezatéká do konstrukce, stěny jsou chráněny přesahem střechy a podobně… FOTO AKZO NOBEL
Stavební materiály

Nátěrové hmoty na dřevo a kov

Moderní technologie vtrhly do oboru nátěrů již dávno. V nabídce specializovaných obchodů je v současnosti široká škála nátěrových hmot, které se liší složením, funkčností i výslednými vlastnostmi nátěru.

Omítka Baumit Creativ Top (jednosložková silikonová dekorativní omítka pastovité konzistence, vhodná zejména ke kreativnímu ztvárnění fasád) v kombinaci s Baumit Metalic. (Vysoce odolný jednosložkový nátěr na disperzní bázi s metalickým efektem. Nanášení stříkáním, vyžaduje provedení zaškoleným zpracovatelem.) (Baumit)
Rekonstrukce domu

Exteriérové omítky: Slušivá i funkční košilka pro každý dům

Fasáda a na ní omítka jsou alfou a omegou ochrany domu. A omítka je na úplném povrchu, tenká, ale velmi důležitá vrstva… Chrání obálku domu před mechanickým poškozením, klimatickými změnami a střídáním teplot, před vodou či mrazem, prostě před vším, co by mohlo dům zvenčí ohrozit, zhoršit kvalitu stavby a pobytový komfort.

foto isifa/shutterstock
Rekonstrukce bytu

Malování stěn v interiérů

Malování pokoje, ba dokonce celého domu dřív či později postihne každého z nás. Interiér po takovémto zásahu získá čistotu a svěžest i v případě, že sáhnete po klasické bílé barvě. Výběr odstínu však bude plně ve vaší režii.

Rekonstrukce domu

Zateplení obvodové konstrukce

Proč by se měly obvodové zdi zateplit, není třeba dlouho vysvětlovat. Není však nezbytné zateplovat všechny obvodové zdi. O vhodnosti zateplení se proto vždy poraďte s výrobcem tepelně-izolačního systému.

foto thinkstock.com
Koupelny

Hydroizolaci v koupelně zvládnete i vy

JAK NA TO NÁROČNOST: *** DOBA: 1 den NÁKLADY: 7 262 Kč LIDÉ: 1 OBDOBÍ: celoročně KONTROLNÍ SEZNAM MATERIÁL NA 15 m2      7 262 Kč • hydroizolační stěrka      6 542 Kč např. […]

Stavební materiály

Vyberte si zateplovací systém

Kontaktní zateplení fasády, ve zkratce ETICS, je nejčastěji používaný způsob zlepšení tepelněizolačních vlastností obvodových stěn. Přinášíme výběr systémů, které nabízejí různí výrobci.

FOTO Lucia Pristachová Hô-Chí
Koupelny

Rekonstrukce koupelny: Obklad a dlažba v koupelně

Všechny prašné práce by nyní měly být za námi a zbývá nám už jen dekorování koupelny, které zároveň slouží i jako „hra na schovávanou“. Pokud se vám některé věci během obkládání nepodaří, nezoufejte. Všechno se dá dokonale skrýt.

FOTO Dano Veselský
Rekonstrukce bytu

Malování stěn disperzní interiérovou barvou

Malování interiérovými barvami je ve většině případů jednoduché. Pokud se však nedodrží stanovené technologické postupy, mohou nastat rozličné komplikace.

FOTO Lucia Pristachová Hô-Chí
Koupelny

Rekonstrukce koupelny: Příprava na obklad

Dříve, než jsme se pustili do obkládání, museli jsme si koupelnu přichystat. Fáze nazvaná „schnoucí procesy“ nás sice rozesmutněla, určitě ji však ani vy při realizaci koupelny nezanedbejte. Všechno má mít svůj čas a u koupelny to platí dvojnásob.