Zdroj: Koupelny Ptáček

Jak vnést do koupelny barvy

29. 07. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Aby byla vaše koupelna nejen hezká, ale i trendová a praktická, podívejte se na poslední designové a technologické vychytávky.

Textilní hrátky

Jednoduché, poměrně levné a velmi efektivní řešení hlavně do jednobarevných koupelen. Když sladíte všechny textilie od koberečku, přes ručníky, osušky případně i sprchový závěs do jedné barvy, koupelna se rázem rozzáří, a co je na tom nejlepší, barevnost můžete měnit poměrně často. Žlutá série na léto a modrá na zimu? Proč ne?

Koupelna laděná do rudé barvy

Zdroj: Boho Bathroom

Padesát odstínů spár

Barevné spáry jsou ideálním a mimořádně trendovým řešením na ozvláštnění bílého obkladu. Firma Mapei nabízí až padesát odstínů spárovacích malt. Epoxidová, ale i cementová spárovací malta má dlouhou životnost, snadno se udržuje a je odolná proti tvorbě výkvětů a plísní. Spáry nepraskají a zachovávají si svou barvu i po letech.

Koupelna s barevnými spárami

Zdroj: Miguel de Guzmán

Barevné stěny

Bílá nebo šedá koupelna obvykle působí sterilním dojmem. Když však stěny, které nejsou obložené, natřete jemným pastelovým odstínem, dostane úplně jiný, svěží nádech. Ať už to bude růžová, žlutá, nebo zelenkavá či mentolová, garantujeme, že se v ní budete cítit útulněji a dojem z ní bude díky teplým odstínům mnohem přívětivější. A kdo řekl, že za rok ji nemůžete opět přemalovat?

Růžové stěny v koupelně

Zdroj: Nest

(Pře)malovaný nábytek

Velká změna bez velké investice? Vezměte štětec a jde se na to! Přemalujte si koupelnový nábytek, například skříňku pod umyvadlem. Vděčné jsou minerální barvy Fusion, které mají širokou paletu odstínů, jsou ekologické a vhodné i do vlhkého prostředí. Díky jejich krémové konzistenci jde malování s nimi jako po másle. Obsahují i ochrannou vrstvu, takže je už nemusíte voskovat ani lakovat. Černá komoda v koupelně

Zdroj: Fusion Mineral Paint

TOP TIP

Pokud vám záleží na ekologické domácnosti, tak vězte, že pigmenty v minerálních barvách jsou z přírodních minerálů, barvy jsou netoxické, neobsahují prchavé látky, olovo ani ftaláty.

Obklad v hlavní roli

Toužíte po markantnější změně? Zkuste na jednu ústřední stěnu v koupelně zvolit nový obklad. Mimořádně trendová je právě zelená barva a absolutním hitem jsou květinové a botanické motivy, které vám budou evokovat přírodu, kdykoliv do ní vstoupíte. Všimněte si, jak perfektně celkovou barevnost doplnilo svěže žluté umyvadlo.

Květinový obklad v koupelně

Zdroj: Koupelny Ptáček

Malé věci, velké zázraky

Podobně jako textilie i koupelnové doplňky dokáží zahnat nudu a vnést do místnosti naší denní očisty potřebnou dávku svěžesti, která se tam vysloveně žádá. Dávkovače mýdla, kelímky na kartáčky, odpadkový koš nebo rám zrcadla v zářivé žluté či oranžové perfektně sekundují šedým či světlým jednolitým koupelnovým povrchům a určitě nezruinují ani vaši peněženku.

Žluté doplnky na malé toaletné poličce

Zdroj: Wilko

Umyvadlo trochu netradičně

Časy, kdy jsme si ruce myli výlučně v bílých umyvadlech, jsou dávno pryč. Dnes jsou v nabídkách umyvadla vskutku každého druhu. Modrá, růžová, černá, betonová, ba dokonce dřevěná nebo ručně malovaná! Umyvadlo jako jeden z ústředních prvků dokáže udat atmosféru celé koupelně.

Modré okrouhlé umyvadlo

Zdroj: Siko

Vytapetujte ji

Ač to není zcela běžné řešení, nikdo neříkal, že do koupelny mají tapety vstup zakázán. Když je řádně ošetříte, zvládnou nápor vlhkosti bez problémů. Vhodné jsou vinylové tapety odolné vůči vodě a vlhku, které jsou i rozměrově stálé, případně i samolepicí fototapety. O divoké džungli či hustém lese už nemusíte tedy jen snít…

Výrazná tapeta v koupelně s drevěným nábytkem

Zdroj: Karin Bohn

Královna koupele

Stejně jako v případě umyvadel ani zde neplatí, že vana musí být striktně jen bílá. I díky pokroku ve vývoji nových materiálů a technologických postupů je dnes možné vyrobit téměř všechno, co si doba žádá. Proto se klidně podívejte například po takovéto krásné červené vaně značky Tesoro, která nepochybně rozzáří celou koupelnu.

Rudá volně stojící vana

Zdroj: Beliani

TOP TIP

Jestli se vám toto řešení líbí, ale měnit vanu je pro vás finančně náročné, namalujte si tu svou „starou“ podle vlastního gusta.

Zázraky na počkání

Ty vykouzlíte s živými rostlinami a květinami. Především v černo-bílé koupelně přidáním zeleného akcentu v podobě vlhkomilných rostlin docílíte mimořádně moderního vzhledu. A které jsou ty ideální rostliny do vlhkého prostředí? Například břečťan, filodendron, asparágus, kapraď, palma, lopatkovec, bambus, dracéna či anturie. Nic nepokazíte ani vázou s řezanými květinami.

Bílá boho koupelna plná květin

Zdroj: Homesense

Slovo odborníka

Jaké jsou letos (nejen) barevné trendy v koupelnách?

Petra Procházková, Manažerka péče o zákazníky společnosti Koupelny Ptáček

Také v této sezóně jsou trendem keramické obklady a dlažby s imitací mramoru či jiných kamenů, popřípadě s imitací betonové stěrky. Doplněny jsou o dekory v hořčicové, petrolejové či bordó barvě. Absolutním trendem je zelená barva, která navozuje klid a harmonii. Kromě toho jsou oblíbené i obklady, které připomínají obrazy či fototapety, s květinovými či geometrickými vzory, častokrát i s trojrozměrným povrchem, který efekt ještě umocňuje.

Moderní je kombinování různých obkladů a dlažeb, případně mixování rozměrů. Plánujete-li novou koupelnu, dbejte hlavně na to, aby byla praktická a působila čistě a nadčasově. Inspirujte se minimalismem a myslete na dostatečné a regulovatelné osvětlení. Pokud přece jen toužíte po barvách, pouvažujte i nad možností barevného nasvícení vany či svítícím sprchovacím dešti.

Koupelna bude působit velmi útulně, když v ní použijete dřevo nebo bambus. Propojení městského života s přírodou alespoň touto formou je stále žádoucí. V každém případě však nezapomínejte na to, že koupelnu si zařizujete pro sebe, ne pro architekta či návštěvy. Proto se řiďte jen a jen svými potřebami. Trendy mohou sloužit jako inspirace, návod, podnět, ale neměly by být dogmatem. Chcete-li dodat koupelně barvy bez nutnosti velkých rekonstrukcí a zásahů, sáhněte po změně textilií, přidejte květiny, svíčky či aromalampu.

Text: Katarína Barošová

Foto: Beliani, Boho Bathroom, Miguel de Guzmán, Nest, Fusion Mineral Paint, Koupelny Ptáček, Wilko, Siko, Karin Bohn, Homesense

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Koupelny
Tagy: barvy v interiéru Doplňky do koupelny koupelnový nábytek květinové vzory tapety
Sdílejte článek

Diskuze