Koupelna, která kráčí s dobou: Bezpečná, komfortní a pěkná

29. 09. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Moderní koupelna je prostorná, díky kvalitním materiálům se poměrně snadno udržuje čistá a patří do ní nejen různé technologické „vychytávky“, ale i stylové designové doplňky, které z ní dělají místo, kde rádi trávíte čas. Přesně tak jako kdekoliv jinde.

Nároky na koupelnu nejsou vůbec malé. Kromě toho, aby byla praktická, měla by být i bezpečná, komfortní a pěkná. Zkrátka dokonalá v rámci našich možností.

Přečtěte si také:
Praktická, šetrná, osobitá? V jakém stylu bude vaše koupelna? Inspirujte se!

Stěny

Pokud se rozhodnete pro obklady, sáhněte po velkoformátových. Méně spár, méně usazených nečistot. Trendové a nadčasové jsou všechny odstíny šedé, ale i ty přírodní. Obkladačky však nemusí být v koupelně pravidlem. Sáhnout můžete i po výmalbě a na jedné stěně může být i tapeta s vhodným „vodním“ motivem.

hlavová sprcha

Inovativní způsob ovládání vody nabízí GROHE Rainshower 310 SmartConnect. Tato hlavová sprcha je prostřednictvím Bluetooth propojena s dálkovým ovladačem napájeným z baterie, který vám umožní přepínat mezi šetrným proudem GROHE PureRain a dynamickým proudem ActiveRain, nebo je oba navzájem kombinovat. Bezdrátový dálkový ovladač lze umístit na libovolné místo a díky jednoznačným piktogramům je velmi snadné ho používat. grohe.cz

Podlaha

Dlažba je klasika, ale stále častěji se setkáváme v koupelnách s vinylem či litou podlahou. Mnozí si troufají i na dřevo, které působí teple a je příjemné na dotek. Je třeba ho však ošetřovat impregnací proti nasákavosti.

Světlo

Jestli v koupelně není okno, na osvětlení si dejte záležet o to více. Kromě centrálního stropního oceníte i bodová světla, která osvětlují jednotlivé zóny – zrcadlo, umyvadlo či sprchový kout. Náladové podsvícení zase navodí atmosféru domácích lázní.

Přečtěte si také:
Koupelna pro klidný život? Přírodní materiály a světlé barvy

Sanita

Oblá, či hranatá? Bílá, nebo černá? Masivní, či subtilní? Taková, jaká se líbí vám! Zohledňujte však nejen design, ale především kvalitu a praktičnost. Dobré je, když sanitu vybíráte v rámci jedné série. Předejdete tak vizuálnímu chaosu.

sivá koupelna

I ručníky mají mít své místo a díky elektrickému sušáku ručníků Lasse bude toto místo navíc vypadat stylově. Lasse je vyhříván interním topným kabelem, tzv. „suchá báze“. Dostatečný prostor mezi trubkami umožňuje snadné zavěšení ručníků. Sušák má dvě energeticky úsporné funkce BOOSTER a ČASOVAČ. Můžete si vybrat mezi instalací se skrytým připojením na pravé nebo levé straně, nebo pomocí kabelu. pmh-co.eu

Zařízení

Ideálně ve vzduchu a ideálně z materiálů, které nebudete muset hodiny leštit, aby byly čisté. Důležité je i vnitřní uspořádání skříněk, které by mělo být přehledné a praktické. Kde jinde než v koupelně potřebujete mít všechno rychle po ruce?

Něco navíc

A na závěr ještě pár koupelnových „vychytávek“, které v moderní koupelně nebudou smět časem chybět: mechanismus tichého zavírání zásuvek, podomítková baterie, senzorické ovládání, reproduktor, osvětlené zrcadlo či USB port. Pohodlné křeslo či rostliny v květináčích už budou jen třešničkou na dortu.

stylový vozík do koupelny

Doplňky a dekorace docílí, že z koupelny bude nejen místo osobní hygieny, ale i příjemný prostor, kde budete rozmazlovat své smysly. Obraz na stěně, váza s květinami, svícen, dřevěný žebřík na věšení ručníků či takovýto stylový vozík vytvoří potřebný kontrast se zbylým praktickým zařízením. (Foto Westwing)

DOBRÝ TIP

Snáze se udržuje zrcadlo, které visí více než třicet centimetrů nad umyvadlem. Vyhnete se na něm kapkám od vody či stříkancům od zubní pasty.

Inteligentní WC deska

Inteligentní deska – něco pro technologické nadšence. Vyhřívaná a příjemná na dotek, přičemž teplotu si můžete sami upravit. Kromě toho je z antibakteriálního materiálu a osvětlená LED světly, což je praktické hlavně v noci. Technologie zpomalující pohyb jejího padání je samozřejmostí, takže její hlasité bouchnutí už nehrozí. Součástí je i vodní dýza, která toaletu promění v bidet. V tomto případě si můžete nastavit nejen teplotu a tlak vody, ale dokonce i speciální masážní režim. zdroj xiaomi

Skříňka s vestavěnými zásuvkami za dvířky

Skříňka s vestavěnými zásuvkami za dvířky už taktéž patří i do ostatních místností, nejen do kuchyně. V koupelnách se vyskytuje toto řešení poměrně často. SPACE TOWER může být realizován různými typy zásuvkových systémů. Proto je cena závislá právě na vybraném systému, zvolené technologii pohybu, počtu zásuvek a třeba i na vybrané povrchové úpravě. Možností, jak realizovat SPACE TOWER, je mnoho. blum.cz

Připravila: Katarína Barošová
Foto: Archiv firem
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Koupelny
Tagy: Doplňky do koupelny Obklady do koupelny sprchové kouty
Sdílejte článek

Diskuze