Nad střechami Neapole: Zřícenina kláštera se probouzí k životu

22. 04. 2020 Sdílet

Z terasy klouže pohled přes vinice, olivové háje a citronovníky dále přes takzvané „dolní město“ Neapole a přes Vesuv, přístav a Neapolský záliv až k ostrovu Capri.

Uprostřed této jedinečné krajiny na vrchu Vormero proměnili Giovanni a Janine svůj sen o vlastním domě ve skutečnost: Koupili zříceninu ze 14. století, provedli nákladnou rekonstrukci objektu a vybavili jej zařízením ve stylovém mixu moderního a nadčasového designu. V koupelně a na toaletě pro hosty se oba stavitelé rozhodli pro koupelnová řešení ze smaltované oceli, která vytváří zvláštní spojení mezi historii a modernou.

Zřícenina kláštera: Pohledy před a po

Zřícenina kláštera

Obrazový materiál: KALDEWEI

rekonstrukce koupelny

Obrazový materiál: KALDEWEI

Koupelnová řešení od Kaldewei: Dokonalá shoda výrobku a interiérové architektury

Designér se při zařizování velkorysé koupelny nechal inspirovat charakteristickými klenbami tehdejšího kláštera. „Přesvědčily nás přirozené, klasické a současně moderní tvary řešení od Kaldewei. Protože jsou v koupelně klenbové stropy, chtěli jsme na tento tvar navázat i v designu koupací vany a umyvadla. Rozhodli jsme se proto pro umyvadlo na desku Centro, u kterého se zaoblený tvar odráží ve vnitřní části, a pro koupací vanu Meisterstück Classic Duo Oval,“ vysvětluje pozadí rozhodnutí Janine. Vana se svým bezespárovým panelem ze znamenité smaltované oceli Kaldewei je klasickým archetypem volně stojící koupací vany.

rekonstrukce koupelny

Obrazový materiál: KALDEWEI

rekonstrukce koupelny

Obrazový materiál: KALDEWEI

rekonstrukce koupelny

Obrazový materiál: KALDEWEI

Trio výrobků Kaldewei završuje sprchová vanička v úrovni podlahy Scona v nenápadné perlové šedé matné barvě.

Bývalá zřícenina kláštera – vizitka:

Kategorie: obytný dům
Doba rekonstrukce: listopad 2017 až únor 2019
Výrobky Kaldewei: koupací vana Meisterstück Classic Duo Oval, umyvadlo na desku Centro, extra plochá sprchová vanička Scona v perlové šedé matné z kolekce Coordinated Colours, umyvadlo Cono

www.kaldewei.cz

ZDROJ PR článek společnosti KALDEWEI CZ, s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: sprchove vanicky umavydlo vany
Sdílejte článek