Nové obklady a dlažby pro koupelny

01. 08. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Největší prodejce koupelnového vybavení společnost SIKO KOUPELNY představuje novinky pro letošní sezónu 2010/2011. Jako každý rok, i letos jich je spousta. Za společný rys se dá považovat zejména důraz na jednoduchou eleganci a nadčasový styl

„Kromě wellness stylu a využití obkladů a dlažeb jako propojovacího prvku celého interiéru je hlavním trendem zvětšování rozměrů, ztenčování dlažeb a důraz na přírodní motivy a tlumenější barvy. Ale i milovníci ostrých linií, originálních designů a výraznějších barev si u nás přijdou na své,“ představuje novinky Karel Novotný, vedoucí oddělení designu společnosti SIKO KOUPELNY.

Série Smart nabízí obklady v teplých přírodních odstínech s lehkým vzorem a je v nabídce ve dvojím provedení. Podle nálady lze volit mezi jemnými lístkovými motivy nebo nadčasovou kamennou mozaikou, kterou lze nařezat na dekorativní pruhy nejrůznějších velikostí. Jakákoliv zvolená kombinace vytvoří koupelnu v souladu s přírodou přesně podle nejnovějších trendů. Pro dosažení jednoduchého avšak efektního vzhledu lze střídat pouze tmavé a světlé obklady.

Základem série Magic, která je vyrobena speciálně pro SIKO KOUPELNY, jsou lesklé obklady v bílé nebo světle krémové barvě. Ty doplňuje v hnědém nebo černém provedení luxusní mozaika Magic, unikátní na českém trhu. Její jedinečnost spočívá nejen v použitých materiálech – matné sklo, kouřové sklo, leptané sklo a kámen, ale také v jejich skladbě. Nastříháním mozaiky lze vytvořit originální listelu v libovolné šířce, která dokonale podtrhne dojem z výsledné koupelny. Pro dotvoření koupelny se nejlépe hodí dlažba v hnědé nebo černé barvě. „Barevnost postupně ustupuje od výrazných pastelových barev minulých let, je tlumenější, jemnější. Více se prosazují kombinace bílé a černé, také šedá barva a již standardně přírodní barvy, jakými jsou právě hnědá a krémová v této sérii,“ shrnuje Novotný.

Série Etna se vyznačuje zemitými odstíny a pestrou variabilitou. Kombinovat je možné 3 odstíny, 3 varianty dekorací a 2 typy prořezávaných obkladů. Jemného, až romantického vzhledu koupelny lze dosáhnout začleněním listel s motivy květin vhodně doplněných skleněnou listelou a prořezem. Moderního „techno“ designu naopak docílíme zakomponováním dekorů a listel s kovovými čtverečky spolu s prořezávanými obklady. Vše završí stylově sladěné hranaté doplňky. Naopak pro příznivce oblých linií je připravena dekorace s metalickými vlnami.

Série Lino je k dostání v přírodních barvách – bílé, béžové a hnědé s textilní strukturou. Poprvé je v nabídce SIKO KOUPELNY obklad ve formátu 33 x 50 cm. Pro koupelnu si lze vybrat obložení ze široké nabídky. Pro romantiky je připravena jemná listela s květy. Milovníci moderního vzhledu zase ocení dekor s textilním vzorem. Pro vytvoření nadčasové koupelny tato série nabízí jednoduchou kamennou mozaiku, která umocňuje pocit blízkosti přírody.

Plná vášně a temperamentu je série Amazonia. Není se co divit, pochází totiž ze slunného Španělska. Hladké velkoformátové obklady v červené, fialové, krémové či hnědé barvě doplňují dva dekory, a to Decore s reliéfem palmových listů a Line s elegantně zvlněným povrchem. Originální listely protkávané jemnými platinovými proužky vnesou do koupelny prvek luxusu. Promyšlený soulad jednotlivých prvků a trendové dekorace působí velmi elegantně a dokáže okouzlit.

Základním prvkem série White collection je už podle názvu bílá barva. V nabídce jsou obklady v několika formátech, od menších až po luxusní 29,8 x 89,8 cm. Povrchové úpravy jsou řešeny v lesku a matu. Obklady White collection lze kombinovat s listelami Esprit, které byly vyvinuty speciálně pro tuto sérii. Listely s šedými, černými, hnědými nebo béžovými ornamenty uspokojí milovníky stylové klasiky. Dekorace je ale možné vybírat z jakýchkoliv jiných sérií SIKO KOUPELNY, např. ze skleněných listel Via Veneto, Cristal či Etna, z mozaik Via Veneto nebo skleněných Premium Mosaic. Záleží čistě na vkusu zákazníka, jaký styl pro svou koupelnu upřednostňuje.

Více informací na www.siko.cz

Kategorie: Koupelny
Tagy: dlazba koupelna obklady Obklady do koupelny
Sdílejte článek

Diskuze