Rekonstrukcí koupelny potěšíte smysly i peněženku

12. 03. 2018 Sdílet

Aby vaše nová koupelna byla koupelnou vašich snů a splňovala všechny vaše potřeby a přání, tak není nic jednoduššího, než se pustit do renovace a udělat první krok k příjemnějšímu bydlení. I změna malého detailu udělá s menšími prostory doslova divy a nestojí příliš času ani peněz. Mnoho technologických inovací vám dokonce do budoucna finance ušetří a jejich použití je šetrné k životnímu prostředí.

Co potřebujete vědět předtím, než začnete rekonstruovat koupelnu?

Nejdůležitější je znát rozměry koupelny a umístění všech dveří, oken a případných výklenků. Rozhodně nezapomeňte do plánu zařadit i vedení elektřiny a přípojky na vodu (pračka, vana, umyvadlo atd.). Stejně jako je nutné vědět, jestli se vám pod umyvadlo vejde skříňka, tak je důležité i to, z jakého materiálu jsou v místnosti stěny. A to proto, aby jste k závěsným skříňkám vybrali to správné uchycení. Při zařizování koupelny také myslete na to, kde a jak budete mít umístěné topné těleso.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Vyměňte vodovodní baterie a umyvadlo

Výměnu letité umyvadlové baterie zvládnete raz dva. Nové technologie vodovodních kohoutků umožňují jednodušší montáž a pohodlné ovládání. Montáž nového umyvadla zvládnete díky speciální sadě, kterou zakoupíte společně s umyvadlem. V případě, že koupíte umyvadlo zvlášť, výběr vhodné skříňky pod umyvadlo budete mít o něco složitější. Skříňku budete muset hledat podle tvaru a umístění umyvadla (výška, šířka, otvor pro sifon). Pokud si chcete ušetřit nervy a čas, kupte umyvadlo rovnou se skříňkou.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Přidejte úložné prostory

Mnoho variant a kombinací – to jsou koupelnové skříňky, police a regály. Do vaší koupelny se může hodit jak závěsná skříňka, tak i spodní nebo vysoká skříň. Vybírat můžete z variant se šuplíky, poličkami nebo jen s policemi bez dvířek. Velmi praktickým kusem koupelnového nábytku je zrcadlová skříňka, tzv. galerka. Je to kombinace úložného prostoru se zrcadlem. Doporučujeme vybírat spíše povrchy lesklé nebo s dekorem nejen proto, že vypadají luxusněji, ale také proto, že na matném povrchu mohou být vidět otisky.

Úspora vody, místa i času

S novou koupelnou a nejnovějšími technologiemi jde ruku v ruce i úspora vody. Nejvíce vody ušetříte, pokud manuální tlačítko splachování WC nahradíte úsporným mechanismem umožňujícím použití takového množství vody, kolik je v danou chvíli skutečně potřeba. Při sprchování oceníte ovládací tlačítko, kterým lze proud vody přerušit bez nutnosti nového nastavování teploty. Díky takovému tlačítku můžete ušetřit až 50 % objemu vody oproti běžným sprchovým hlavicím. Příjemnou teplotu vody vám zajistí také akrylátová vana, v níž voda zůstane déle teplá – vyhnete se tak nejen větší spotřebě vody, ale také studené koupeli. Výraznou úsporu poskytují i vodovodní kohoutky se společným ovládáním teplé a studené vody.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Čím ještě vybavit koupelnu?

Koupelnu nedělá jenom nábytek, umyvadlo a vana. Koupelnu dělá také spousta malých, ale důležitých pomocníků, které oceníte každý den. Na zeď připevněte háčky a držáky na ručníky, koupelnová zrcadla a nástěnné sušáky na prádlo, na umyvadlo patří misky na mýdlo a dávkovače, u toalety nesmí chybět držáky toaletního papíru, WC štětky. Pokud ještě máte v koupelně místo, určitě se vám budou hodit koše i sušáky na prádlo. A nezapomeňte ani na podlahu. Vždy bude příjemné, když z vany šlápnete na koupelnové koberce a předložky.

Pokud si nedokážete představit, jak bude po renovaci vaše koupelna opravdu vypadat, využijte grafického 3D návrhu, který vám odborníci připraví na míru vašim požadavkům.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelnový nábytek nástěnné sušáky na prádlo Od partnerů Rekonstrukce koupelny vodovodní baterie
Sdílejte článek