sprchový kout
Zdroj: Ravak

Sprchový kout není určen jen malým koupelnám

24. 11. 2021 Sdílet

Sprchový kout bývá vnímán jako nouzové řešení hodící se pouze do malých koupelen. To je ovšem holý nesmysl. Často jej jako jedinou možnost volí i majitelé koupelen prostorných. Sprchování se změnilo v luxusní zážitek a oproti koupelím ve vaně má spoustu výhod!

Tvar dle libosti!

Navzdory zažitému označení už sprchové kouty nejsou záležitostí jen rohů místností. Tvarově se fantazii meze nekladou. Obvykle bývá pro zbudování sprchového koutu využito jedné nebo dvou pevných stěn, případně jsou sprchy umísťovány do niky, ale výjimečné není ani umístění v prostoru. Půdorys mívá nejčastěji tvar čtverce, obdélníku, kruhové výseče a ve volném prostoru může mít podobu dokonce i kompletního kruhu. V situacích, kdy vás nijak neomezuje prostor ani finance, nastoupí řešení šitá na míru.

Elegantní a zároveň praktické

S tvarem sprchového koutu jde ruku v ruce také typ dveří. Klasikou jsou dveře posuvné, ale velmi elegantně vypadají také dveře pivotové, zalamovací, jednokřídlé či dvoukřídlé. Doporučujeme vyhnout se plastům, a to jak u rámu, tak u výplně. Daleko vzdušnějším dojmem působí kovový rám se skleněnou výplní. Ta může být vyrobena z čirého nebo texturovaného skla. Nemusíte se bát, že byste ji poškodili nebo se o ni poranili, je velmi odolná. Velké oblibě se těší také bezrámové řešení sprchového koutu – v tomto případě je bariéra mezi sprchujícím se a okolím téměř neviditelná.

Velmi oblíbené jsou také neuzavřené sprchové kouty, takzvané walk-in, které nejsou z jedné či dvou stran ohraničeny vůbec. Místnost opticky zvětšují a dodávají jí atraktivní nádech. Jejich údržba je velmi jednoduchá, jelikož stěny jsou opatřeny speciální povrchovou úpravou, díky které se na nich neusazuje vodní kámen.

Myslete na budoucnost: bezbariérový vstup

Obrovskou výhodou sprchového koutu oproti vaně je to, že může být kompletně bezbariérový, a tudíž pohodlný a bezpečný pro všechny věkové kategorie. Vítězí zejména u starších lidí a u lidí s omezenou mobilitou. Přelézání okraje vany je v těchto situacích neřešitelným problémem. Ideální je tedy sprchový kout bez vaničky, kdy odvod vody zajišťují podlahové vpusti, žlaby či rohové odtoky. Toto řešení je vhodné pro jakoukoli velikost a tvar sprchového koutu, působí čistě a nemá vysoké nároky na údržbu.

Bezbariérový vstup můžete zajistit i v případě, že preferujete klasickou sprchovou vaničku se sifonem. Moderní produkty tohoto typu snižují svou výšku a existují i provedení takzvaně zápustná, tedy v rovině s podlahou.

sprchový kout

Zdroj: Ravak

Sprcha ve dvou? Není problém!

Dostatek místa uvnitř sprchového koutu je jedním z předpokladů komfortu, který může nabízet. Pokud vám to dispozice koupelny umožňují, rozhodně vybírejte z těch větších modelů. Ty bývají obdélníkové, nejčastěji o velikosti 150 × 90 cm nebo 160 × 100 cm. Bez problému tak poskytují prostor pro zamilovanou dvojici nebo pro všechny tři ratolesti, které se právě vrátily z hřiště.

Oáza relaxu a pohodlí

Koupel ve vaně je synonymem dokonalého relaxu. Ve sprše jej ale můžete zažít také. Moderní sprchové hlavice či panely nabídnou jarní deštík i průtrž mračen a hydromasážní boxy péči různým partiím těla. Proudy vody v různé intenzitě mohou vycházet z boku a shora, ale i z podlážky ze speciálních trysek určených pro masáž chodidel. Sprchu lze obohatit také o hru světel a tóny hudby. Při tom všem nemusíte stát. Kout lze doplnit o sedátko, v případě snížené pohyblivosti také o další vysloveně bezpečnostní prvky – madla apod.

ZDROJ: PR článek společnosti SANITINO s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: Od partnerů sprchové kouty
Sdílejte článek