Vrchol evoluce koupelnových řešení RAVAK

16. 11. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost RAVAK dala před šesti lety šanci novému českému talentu MgA. Kryštofu Nosálovi a ze spolupráce postupně vznikl, mimo jiné, harmonický koncept Evolution, který září na designovém nebi. Jeho evoluce stále pokračuje a v současnosti […]

Společnost RAVAK dala před šesti lety šanci novému českému talentu MgA. Kryštofu Nosálovi a ze spolupráce postupně vznikl, mimo jiné, harmonický koncept Evolution, který září na designovém nebi. Jeho evoluce stále pokračuje a v současnosti přivítal další komponenty. Kromě dnes už proslulé vany Evolution, koncept v letošním roce postupně doplnilo umyvadlo, dva typy skříněk a nejnovějším přírůstkem se staly zrcadlo a polička. Ze systému Evolution se tak stal promyšlený, do detailu dotažený koncept pro každou sebevědomou koupelnu. 

 

Vana Evolution, stěžejní součást koupelnového celku Evolution, vznikla inspirována nejharmoničtějším tvarem přírody – elipsou. Z okrouhlého tvaru elipsy vzniká život, z vajíčka pocházíme a schouleni do vajíčka se rodíme, po zbytek života si tak připadáme bezpečně. Stejné emoce vyvolává i koupel ve vaně Evolution. „Svým rozměrem 180 x 102 cm patří mezi větší vany na trhu. Oproti zcela solitérním vanám je mnohem více univerzální.  Průměrnou koupelnu pozvedne do vyšší úrovně, a ve velké koupelně bude působit důstojně. Evolution má svůj charakter, je dominantní, ale i přesto dokáže komunikovat s prostředím.“ říká k tomu autor návrhu designér Kryštof Nosál.

Typickou charakteristikou vany Evolution jsou její oblé křivky, které doslova „tečou“, stejně jako stékající kapky vody. Absence ostrých hran, rušivých detailů a kompaktní tvarosloví činí z vany místo bezpečí a klidu. V sortimentu firmy RAVAK vana zazářila jako „star“, ale nepohasla, zařadila se mezi stálice a sahá po ní stále více zákazníků. „Lidi u nás začínají mít vkus. Přes hranice se k nám přelily světové trendy, investoři už koupelnu přijali za svébytnou součást bytu a jsou ochotni do ní vložit více peněz“ dodává Kryštof Nosál.

Autor promyslel design Evolution tak, aby se dal rozehrávat dál a nabízel ucelené řešení, na něž se společnost RAVAK orientuje. Vana Evolution je charakteristická ojedinělým výrazem, s nímž by ostatní produkty neměly konkurovat, ale naopak jej doplňovat. Dalším spoluhráčem konceptu Evolution je umyvadlo z litého mramoru, které symbolizuje pokračování koupelnové „evoluce“. Originální tvar předního lemu umyvadla doplňuje estetické vyznění vany a čisté definované hrany, které, oproti keramice nabízí litý materiál, umožňují i umístění dvou umyvadel vedle sebe. Umyvadlo může být v koupelně použito samostatně nebo s dvěma typy skříněk. Nejmladším přírůstkem do konceptu Evolution se stalo zrcadlo s integrovaným LED osvětlením a skleněná polička. Vysoký lesk na bocích zrcadla navazuje na povrchovou úpravu nábytku Evolution, k jehož praktičnosti odkazuje i zásuvka na drobné předměty integrovaná pod zrcadlo. Polička z 6mm silného skla kopíruje oblý rádius umyvadla a nenechá nikoho na pochybách o designu dotaženém do detailů.

Tak jako v přírodě přežije pouze nejsilnější a promyšlený organismus, tak i koncept Evolution prokázal díky svému jednoduchému výrazu s vlastním názorem nejen svou životaschopnost, ale i další posun v koupelnovém designu.

Vana Evolution je velká 180 x 102 cm a stojí 13 950 Kč vč. DPH. Umyvadlo Evolution ve velikosti 70 cm stojí 6 990 Kč vč. DPH, cena skříňky je buď 3 490 Kč nebo 6 490 Kč vč. DPH podle vybavení. Zrcadlo Evolution stojí 5 990 Kč vč. DPH, skleněná polička s chromovanými držáky je za 1 090 Kč vč. DPH

Kategorie: Koupelny Novinky
Tagy: koupelna
Sdílejte článek

Diskuze