WC bez splachovacího kruhu Rimfree ® šetří vodu a čisticí prostředky

14. 10. 2015
Diskuze (1)
Sdílet

O technologii Rimfree® značek KOLO a KERAMAG s již na českém trhu mluví několik let. Technologie Rimfree® byla patentována značkou Keramag v roce 2012. Jedná se o WC (závěsné nebo stojící), které nemá splachovací kruh neboli lem, za kterým se normálně schovává proud splachovací vody. Tvar keramické WC mísy s technologií Rimfree® je navržen tak, aby vody omyla celý horní obvod a odtud stékala do odpadu. Po spláchnutí je mísa toalety dokonale čistá.

Další výhodou Rimfree® je značná úspora vody a čisticích prostředků. WC technologií s Rimfree® lze splachovat malým množstvím vody. Oproti 6/3 litrům lze spláchnout pouze 4/2 litry (nádržka na splachovací vodu musí být odpovídajícím způsobem nastavena). Typická čtyřčlenná rodina použije WC průměrně pětadvacetkrát denně a spotřebuje při splachování v systému 6/3 l cca 150 litrů za den, což je 1050 litrů za týden. Splachuje-li v systému 4/2 l, dělá to denně o 50 litrů méně, týdně spotřebuje jen 700 litrů, což dělá úsporu 350 litrů. Průměrná cena vodného a stočného se v současné době v České republice pohybuje v průměru 80 Kč za kubík. Za jediný den tedy naše čtyřčlenná rodina ušetří s technologií Rimfree® až 40 Kč, za týden 280 Kč, za měsíc 1 220 Kč a za rok 14 640 Kč.

Ještě výraznější je úspora ve veřejných prostorách, restauracích, hotelech, školách a dalších zařízeních, kde jdou úspory do desetitisíců litrů týdně.

Zdroj: Sanitec, s.r.o.

Zdroj: Sanitec, s.r.o.

Další úsporu představují v případě WC s Rimfree® čisticí prostředky. Na čištění WC s Rimfree® totiž stačí pouze hadřík, žádné agresivní čisticí prostředky nejsou potřeba. Počítáme-li, že láhev 0,5l čisticího prostředku stojí průměrně 40 Kč a vystačí na tři týdny, je úspora značná: 500 až 600 Kč za rok.

www.rimfreecz.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Sanitec, s.r.o.

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelna s WC úspora
Sdílejte článek

Diskuze

  • „láhev 0,5l čisticího prostředku stojí rozměrně 40 Kč“ … Kdo toto píše???

    Ivo