Dodejte jedinečnost své kuchyni

11. 10. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Kuchyně se stala nejvýznamnější částí interiéru; není pouhou součástí obývacího prostoru, je jeho dominantou. Na kuchyni nejpatrněji prezentujeme svůj vkus a podoba kuchyně mnohdy determinuje vzhled ostatního obývacího prostoru.   Jednoznačným trendem jsou kuchyně minimalistické […]

Kuchyně se stala nejvýznamnější částí interiéru; není pouhou součástí obývacího prostoru, je jeho dominantou. Na kuchyni nejpatrněji prezentujeme svůj vkus a podoba kuchyně mnohdy determinuje vzhled ostatního obývacího prostoru.

 

Jednoznačným trendem jsou kuchyně minimalistické co do tvaru a materiálu. Velký význam se klade právě na kvalitní provedení a zajímavý materiál. Korpusům skříněk stále kraluje bílý lak. Jaký materiál je pro něj ale nejlepším partnerem? Jednoznačně sklo. Sklo totiž jako jediný materiál umožňuje jakékoliv řešení od moderního průsvitného podsvícení až po aplikaci ostré syté barvy. Sklo dokáže podle konkrétní volby navodit minimalistický dojem, veselý a moderní pocit i eleganci.

Lakovaná skla Lacobel® – skla s vysokou reflexí

Lakovaná plocha s efektem zrcadlení vytváří optický dojem hloubky a světla. AGC Glass Europe reaguje na podrobnou studii posledních trendů ve světě barev a přizpůsobuje svou nabídku současnému vkusu tím, že nabízí 25 standardních barev, včetně 7 avantgardních. Tato skla pokrývá vysoce kvalitní, neprůhledný lak, který neobsahuje žádné těžké kovy ani škodlivé chemikálie. Lacobel je tak šetrný k životnímu prostředí.

Matelac® – exkluzivní interiérový design

Kromě skel Lacobel® a Matelux® nabízí AGC Glass Europe ve své široké škále dekorativních skel další zajímavé řešení – exkluzivní skla řady Matelac®. Jedná se o sklo, jehož jedna strana je matovaná a druhá lakovaná. AGC Glass Europe vyvinulo 12 barev se saténovou povrchovou úpravou. Zlaté, stříbrné a kovové odstíny se vracejí a představují nový trend ve světě interiérového designu!

Skla Lacobel® a Matelac®se používají jako obklad stěn nejen v administrativních budovách, ale také v domácnostech. V současné době dochází k čím dál širšímu využití těchto skel v interiérových aplikacích; především pak v kuchyních jako obklady stěn za kuchyňskou linkou a v koupelnách nebo jako výplně dveří vestavěných skříní. V čem tkví kouzlo takového interiéru? Odpovědí na tuto otázku může být hned několik: od možnosti využití velkých formátů při obkládání, čímž se výrazně omezí počet spár, přes optické zvětšení prostoru odrazem interiéru ve skle Lacobel až po možnost hry s barvou a stíny, sladění více materiálů a jednoduchou údržbu (vždyť jde o sklo). Tato skla nabízejí trvalá a esteticky přitažlivá řešení. Sklo zároveň chrání barevnou vrstvu, takže zůstává odolná proti poškrabání i zašpinění.  Přidáme-li k seznamu výhod i neomezené výrobní možnosti barevných odstínů, podaří se nám vtisknout interiéru punc jedinečnosti a osobitého stylu.

Bezpečnostní provedení

Lakovaná skla jsou k dispozici ve verzi s polypropylenovým filmem nazývaným SAFE, který se nanáší na lakovanou (zadní) stranu skla a v případě rozbití skla zabraňuje dalším škodám či zranění: střepy totiž zůstanou přilepeny k fólii.

Ať už je Vaším cílem minimalistický vzhled, elegance, nebo veselá moderní hravost, je sklo ideálním materiálem, který Vám umožní žádoucí dojem vytvořit.

Pro více informací o produktech společnosti AGC Glass Europe nás kontaktujte na e-mailové adrese IDP@eu.agc.com nebo navštivte webové stránky www.YourGlass.com

Kategorie: Kuchyně Novinky
Tagy: kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze