Feng-šuej v kuchyni: Víte, jak si přivolat hojnost?

27. 03. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

K interiérovým trendům tohoto roku patří i návrat k prvkům ze starověkého čínského umění – feng-šuej. Spočívá v organizování a dekorování interiéru tak, abychom co nejvíce využili výhody pozitivní životadárné energie čchi. Jak ji dostat do kuchyně, abychom si zabezpečili hojnost a zdraví?

Kuchyně je srdce domu

A to i podle feng-šuej. Právě proto úpravami v kuchyni můžeme podpořit zdraví rodiny a přivolat i peníze. Nejdůležitějším zdrojem prosperity je sporák. Udržujte ho v čistotě, po každém vaření utřete vrchní část kolem hořáků, stejně tak i spínače. Právě hořáky symbolizují bohatství – používejte na vaření všechny a udržujte je ve funkčním stavu.

Odraz bohatství

Šanci na úspěch získáte, použijete-li zrcadlení hořáků na sporáku. Nemusíte umístit zrcadlo za sporák, i když to je v tradičních čínských domácnostech zvykem. Stačí, když položíte na sporák lesklou konev, která odráží ostatní hořáky.

Feng shui v kuchyni

foto istock

Mísa ovoce

Hojnost si přivoláte i jiným symbolem. Postavte si na kuchyňský stůl nebo linku mísu plnou čerstvého ovoce. Symbolizuje hojnost přírody. Snažte se použít různobarevné ovoce více druhů. Pozor na to, aby byly v míse vždy čerstvé a zdravé plody.

Feng shui v kuchyni

foto istock

Sporák by neměl být vedle dřezu

Sporák vedle dřezu je velmi špatnou kombinací, protože „voda“ hasí „oheň“. Naopak bohatství podpoříte barvami ohně a tepla – žlutou, červenou, hnědou, ale i čistou bílou. Čínští mistři doporučují vyvarovat se černé a modré barvy v kuchyni. Též pohlcují „oheň“, který symbolizuje prosperitu.

Feng shui v kuchyni

foto istock

Kulatý stůl místo hranatého

Kulatý nebo oválný stůl je podle této filozofie lepší než hranatý. Ostré hrany a rohy hatí životadárnou energii, nejhorší je, když na nás směřují při práci nebo při sezení. Zaoblené rohy naopak podporují tok této energie. Ostré hrany můžete překrýt látkou.

Feng shui v kuchyni

foto istock

Jaké materiály podporují prosperitu?

Především jsou to přírodní materiály. Umělé naopak blokují energii a tlumí její tok. Pozor bychom si měli dávat i na přehnaně lesklé tvrdé povrchy, které zase nepřirozeně zrychlují tok energie, a ta nám může takto snadno ujít.

Odpadky vynášejte často

Všechno zkažené, staré, poškozené, stejně jako odpadky znamenají pro prosperitu negativa. Dokonce podle feng-šuej platí, že když se vám hromadí odpad, hromadí se i psychický balast. Takže alespoň jednou denně je třeba určitě vynést smetí. Budete se cítit lépe.

Sabína Zavarská
foto: istock

Kategorie: Kuchyně
Tagy: feng šuej Zůstaň doma
Sdílejte článek

Diskuze