Kuchyň krásná a praktická

29. 04. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Kuchyně mají nejen krásně vypadat, ale musejí také dobře fungovat a hlavně být praktické. To vše si u nás může každý vyzkoušet nanečisto a v životní velikosti. Zveme vás na zkušební jízdu v budoucí kuchyni. […]

Kuchyně mají nejen krásně vypadat, ale musejí také dobře fungovat a hlavně být praktické. To vše si u nás může každý vyzkoušet nanečisto a v životní velikosti. Zveme vás na zkušební jízdu v budoucí kuchyni.

Firma Blum, rakouský specialista na výrobu nábytkového kování, sleduje řadu kuchyní přímo v domácnostech po celém světě a ze získaných poznatků vycházejí nové nápady i výrobky. Svou filozofií DYNAMIC SPACE – tedy svými nápady a myšlenkami pro praktické kuchyně – poskytuje Blum užitečné náměty a rady, na co by se mělo při plánování kuchyně dbát.

Tyto myšlenky se zakládají na třech zásadních principech: PLYNULOST, PROSTOR a POHYB.

Tři základní principy pro plánování praktické kuchyně. Archiv BLUM

Tři základní principy pro plánování praktické kuchyně. Archiv BLUM

PLYNULOST: dobrý přístup, návaznost prací v kuchyni
Zbytečného pobíhání křížem krážem po kuchyni se lze snadno vyvarovat již ve fázi projektu kuchyně. Pokud si její budoucí uživatel zkusí přehrát v hlavě třeba uklízení umytého nádobí z myčky nebo přípravu snídaně; tak si snadno uvědomí, zda takový průběh práce bude v navržené kuchyni bez překážek a komplikací fungovat či ne.

PROSTOR: dostatek a uspořádání úložného prostoru v kuchyni
Potřeba úložného prostoru je individuální a záleží na tom, jak velká je rodina, jaké zvyky lidé mají při vaření i nakupování potravin a také na životním stylu uživatele kuchyně. Základem jsou zásuvky ve spodních skříňkách, samozřejmě s plným výsuvem, a jejich vnitřní členění. Blum však poskytuje také speciální a komfortní rohové skříňky SPACE CORNER a výsuvy pod dřez, které ještě zajistí úložný prostor navíc. Praktickým řešením pro ukládání zásob je potravinová skříň s vnitřními výsuvy, která umožní přístup k uloženým věcem ze všech tří stran. Jmenuje se SPACE TOWER.

Otvírání díky system SERVO-DRIVE je snadné i s plnýma rukama. Archiv BLUM

Otvírání díky system SERVO-DRIVE je snadné i s plnýma rukama. Archiv BLUM

POHYB: komfort obsluhy v každodenním životě v kuchyni
Další důležitý aspekt praktické kuchyně je komfort ovládání. To splňuje například SERVO-DRIVE, elektrický způsob otvírání výsuvů nebo výklopů Blum. Stačí zlehka ťuknout na čelní plochu rukou, bokem, špičkou nohy nebo kolenem – a zásuvky či výklopy se otevřou jakoby samy od sebe. Díky BLUMOTION, systému tlumení firmy Blum, se dvířka, výsuvy i výklopy zavírají měkce a tiše.

KUCHYŇ NA ZKOUŠKU: přijďte a vstupte do své budoucí kuchyně
Absolvovali jste návštěvu kuchyňského studia nebo máte návrh interiérového architekta či specialisty, a přesto si ani z kvalitní 3D vizualizace nedokážete představit, jak bude vše fungovat? A to nemluvím o tom, že nejsou zapojeny emoce a pocity při používání speciálních řešení… U nás si sáhnete i na další rozměr budoucí kuchyně. Postavíme ji společně v životní velikosti. Vyzkoušíte si, zda je vše na dosah a jak vám při práci pomůže vnitřní vybavení zásuvek, které najdete při jejich otevření. Skříňky jsou plně funkční. Jsou postaveny na podvozcích s kolečky a vy můžete velmi rychle postavit jinou variantu, která pro vás bude praktičtější. Jste projektant, designér, architekt? Nabídněte tuto službu svému zákazníkovi jako přidanou hodnotu vašeho návrhu. Jste budoucí uživatel kuchyně? Vezměte svého architekta, nebo výrobce s sebou a přijďte si postavit svoji kuchyň nanečisto. Zveme vás na zkušební jízdu ve vaší budoucí kuchyni do showroomu firmy BLUM.

Zkušební jízda… Archiv BLUM

Zkušební jízda… Archiv BLUM

Více na www.blum.cz

Kategorie: Kuchyně Nábytek Novinky
Tagy: kuchyň rohové kuchyně
Sdílejte článek

Diskuze