Nová generace chladniček IonGeneration inspirovanou přírodou!

02. 05. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Napadlo vás někdy, proč potraviny v chladničce často podléhají zkáze dřív, než je stačíte zkonzumovat, takže neskončí na talíři, ale v popelnici? Proč čerstvé ovoce a zelenina po pár dnech v chladničce začne ztrácet svěžest, […]

Napadlo vás někdy, proč potraviny v chladničce často podléhají zkáze dřív, než je stačíte zkonzumovat, takže neskončí na talíři, ale v popelnici? Proč čerstvé ovoce a zelenina po pár dnech v chladničce začne ztrácet svěžest, cenné vitamíny a minerály a vypadá opravdu nevábně? Gorenje hledalo odpovědi v přírodě a výsledkem je nová generace chlazení nazvaná IonGeneration! Jde o novou generaci volně stojících chladniček, která nabízí základní řadu Essential, středně vybavenou řadu Advanced a nejvyšší řadu Superior. Všechny modely však poskytují příznivé podmínky pro skladování potravin.

Vzduch je největším pokladem naší planety – z této základní myšlenky nová generace chlazení IonGeneration vychází. Kde je vzduch, tam je život. Když je čistý a čerstvý, stimuluje a budí smysly. Vzduch po bouři, představte si ten pocit. Příroda skutečně žije, vzduch je plný kyslíku, je příjemný a zdravý. Stejné je to s procesem ionizace, při kterém negativně nabité ionty – anionty – mají pozitivní efekt, jsou mocnou zbraní přírody, malým čistícím systémem, částí obranného mechanizmu přírody. Pozitivně nabité ionty se naopak vyskytují v kouři, smogu a prachu a svou podstatou znečisťují životní prostředí. Při střetu s anionty však bitvu prohrají. Anionty jsou nositelem života. Právě proto je základem nové generace chlazení IonGeneration unikátní technologie IonAir simulující přírodní proces ionizace!

IonAir technologie uvnitř chladničky zničí až 95 % škodlivých mikroorganizmů a stejně spolehlivě si poradí i se zápachem a příliš silným aroma některých potravin. Výsledkem je perfektní mikroklima pro jídlo a zachování jeho přirozených hodnot, chutě i barvy. A už žádný nepříjemný odér v ledničce! IonAir technologii doplňuje mimořádně účinný ventilační systém MultiFlow 360°, který aktivně vyrovnává vlhkost a teplotu uvnitř chladničky, 14 ventilačních trysek se stará o rovnoměrnou distribuci vzduchu a o udržení správné teploty na každé polici. MultiFlow 360° navíc naprosto eliminuje nežádoucí namrzání surovin v chladničce, čímž usnadňuje další manipulaci.
Nová generace chladniček IonGeneration vyniká nejen dokonalou harmonií s přírodou, ale také mimořádnou inteligencí – jde o první chladničky se schopností učit se! Díky jedinečnému systému adaptace AdaptCool se chladničky gorenje přizpůsobí chodu každé domácnosti a navíc šetří energii.  Elektronicky řízený senzorový systém zaznamenává zvyky uživatele, sbírá a vyhodnocuje data o frekvenci otevírání dveří během týdne. Na základě těchto údajů pak reguluje řízení teploty v chladničce, takže nehrozí zahřívání potravin a „teplotní šoky“, což napomáhá udržet potraviny co nejdéle čerstvé.

K maximální čerstvosti a trvanlivosti potravin přispívá i řada dalších sofistikovaných funkcí nové generace chlazení IonGeneration které lze rozdělit do tří základních kategorií: Take it Fresh, Take it Smart a Take it Green. Take it Fresh – funkce, které vytvářejí optimální podmínky pro zachování čerstvosti potravin po co nejdelší dobu, eliminují pachy a bakterie v chladničce (např. IonAir, Multiflow 360°, AdaptCool, XtremeFreeze, NoFrost, CrispZone, FrostLess). Take it Smart – funkce pro pohodlné ovládání a flexibilní nastavování vnitřního prostoru chladničky tak, aby byl bezezbytku využit (např. SlotIn, SimpleSlide, SpaceBox XXL). Poslední kategorie Take it Green je úzce spjata s prioritou společnosti Gorenje, ochranou životního prostředí, a patří do ní například funkce EcoMode, A+++, LED osvětlení a AirPower systém.

V chladničkách nové generace má každá potravina své místo s unikátním mikroklimatem. Například CrispZone zásuvka pojme až 36 litrů čerstvých potravin, zejména ovoce a zeleniny. Profesionální a velmi rychlé zmrazení (dvakrát rychlejší než obvykle) se zachováním vitamínů, minerálů a živin zajistí XtremeFreeze přihrádka – velmi praktická pro rychlé zmrazení potravin po příchodu z nákupu. K dispozici je také funkce SuperCool – vynikající pro zchlazení množství potravin najednou, a ZeroZone zásuvka pro skladování masa a ryb při 0˚ C.

Kromě svěžesti a zdraví dnešní lidé preferují také funkčnost a jednoduchost. Nová generace inteligentních chladniček gorenje proto nabízí několik uživatelsky přívětivých řešení. Nechybí výsuvné skleněné police, které udrží až 22 kg potravin. SimpleSlide princip umožňuje snadný posun polic ve dveřích nahoru a dolů, takže není problém umístit ani ty největší láhve, SlotIn funkce zajistí otevření dveří do pravého úhlu, i když chladnička stojí u zdi nebo jiného spotřebiče.

Gorenje se stále snaží najít nové způsoby, jak ušetřit energii a peníze. Všechny chladničky IonGeneration proto mají mimořádně úsporné energetické třídy, od A + po A + + +. Navíc jsou některé z nich řízeny InverterCompressorem, který reguluje provoz v závislosti na teplotě a může ušetřit až 60 % energie ve srovnání s energetickou třídou A. Režim EcoMode šetří energii v době, kdy se chladnička nepoužívá, třeba během dovolené.

Chladničky nové generace IonGeneration vytvořené v souladu s přírodou na první pohled zaujmou propracovaným designem a ohromí řadou chytrých funkcí, které si můžete vybrat podle svých potřeb. Dostupné jsou v elegantním nerezovém Inox provedení a nadčasové bílé barvě.

S novými chladničkami gorenje budete mít zdravé a čerstvé potraviny stále nadosah a vaše chladnička vám poskytne prvotřídní uživatelský komfort.

Více informací na www.gorenje.cz

Kategorie: Kuchyně Spotřebiče
Tagy: chladnicky kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze