Česká koupelna s oceněním Red Dot

23. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Nejprestižnější mezinárodní ocenění za produktový design Red Dot Award putuje letos značce RAVAK. V kategorii Koupelny jde o jediného českého výrobce, kterému porota cenu udělila. Red Dot získal RAVAK za nový koncept 10° designera Kryštofa Nosála založený na pootočení jednotlivých prvků o 10° směrem k uživateli.

Koncept 10°zahrnuje vanu, dva typy umyvadel, koupelnový nábytek, zástěnu a vodovodní baterie. Dohromady představuje základní vybavení běžné koupelny. „Red Dot je pro nás potvrzením úspěchu při naplňování naší dlouhodobé strategie jít cestou inovací a odvádět kvalitní práci nejen u luxusních, ale také u masových produktů, dosažitelných pro každého. Zákazníkům se snažíme ukazovat cestu na trhu přesyceném bezejmennými výrobky kolísavé kvality a nejrespektovanější světové ocenění užitého designu nám potvrzuje, že tato cesta je správná.“ říká spolumajitel firmy RAVAK Patrik Kreysa.

Designer Kryštof Nosál pro značku RAVAK pracuje od roku 2006, kdy hned z první spolupráce vznikla ikonická vana Evolution oceněná Design centrem ČR jako Vynikající výrobek roku 2006. Absolvent VŠUP Praha obsadil mimo jiné 2. místo v mezinárodní soutěži Electrolux Design Lab v New Yorku a za další svoje práce pro RAVAK byl opakovaně nominován na cenu Czech Grand Design. V současné době je autorem hlavní části nových výrobků značky RAVAK.

Rodinná firma RAVAK je dosud stoprocentně držena v českých rukou zakládajících rodin Vařeků a Kreysů, v oboru působí 24 let a za tuto dobu se stala největším českým výrobcem koupelnového vybavení. Vlastní pobočky provozuje ve většině zemí střední a východní Evropy, ale například i v Dubaji. Vyváží do více než 50 zemí světa, expanze jde v současné době směrem na africký kontinent, kde firma obchoduje v Nigérii a Ghaně. Úspěchy zaznamenává i v Číně, kde RAVAK dlouhodobě působí a obsazuje tamější developerské projekty svými českými výrobky. Firma RAVAK zaměstnává 800 zaměstnanců a její obrat za rok 2014 činil 1,9 miliardy Kč. Značka RAVAK se orientuje zejména na vlastní výrobu sprchových koutů a akrylátových výrobků jako jsou vany, sprchové vaničky a umyvadla z litého mramoru. Sortiment doplňuje koupelnový nábytek, vodovodní baterie a koupelnové doplňky. Hlavní prvky sprchových koutů a zástěn (rámy) vznikají ve vlastní galvanovně, RAVAK tím pádem může zaručit stoprocentní kontrolu nad celým výrobním procesem.

vizualy-konceptu-10st_2

Mezinárodní soutěž Red Dot letos slaví 60. výročí založení a v oboru produktového designu patří k nejrespektovanějším. Značka RAVAK získala ocenění shodou okolností v roce, kdy byl do soutěže přihlášen rekordní počet 4 928 výrobků z 56 zemí.

www.ravak.cz

Kategorie: Nábytek Novinky
Tagy: český nábytek koupelna umavadlo vodovodní baterie
Sdílejte článek

Diskuze