FOTO Interiéry Vega

Jak ve své domácnosti udržovat minimalismus

12. 06. 2018 Sdílet

Novodobým favoritem v oblasti stylů interiéru je rozhodně minimalismus. Už dávno to neznamená strohý a chladný interiér, jako tomu bylo v minulosti. Dnes se v něm najde místo pro umělecké předměty nebo živé květiny.

Pokud jste fanouškem jednoduchých linií, vzdušného prostoru, čistých materiálů a z představy hory nesmyslných dekorací, které jen brání jednoduchému utírání prachu, vám vstávají vlasy hrůzou, je to jasné – minimalismus je to, po čem vaše srdce touží.

Minimalistický styl je trendem díky své vzdušnosti, praktičnosti a v neposlední řadě také stylovosti. Je moderní, nadčasový, vyniká čistými liniemi a precizním zpracováním základních prvků. Dává přednost kvalitě před kvantitou a řídí se heslem, že méně je někdy více.

FOTO Interiéry Vega

FOTO Interiéry Vega

JAK NA TO?

Zařizujete si nové bydlení nebo předěláváte to staré a nevíte, kde začít? Vyhněte se určitě nadbytečným dekoracím ve stylu otevřených knihovniček a poliček, zapomeňte na ubrusy nebo vystavené suvenýry z dovolené, tyto prvky jsou v minimalismu jednoduše tabu.

Vaši pozornost veďte směrem kvalitních materiálů a nezapomeňte, že každý prvek interiéru by měl být funkční a stylový zároveň. Ideálním řešením v oblasti úložných prostorů jsou vestavěné skříně na míru. Ušetří vám ohromné množství místa a jejich vnitřní vybavení vám umožní snadnou manipulaci, pohodlné uložení a systematické uspořádání věcí.

A CO BARVY?

Minimalismus nemusí být jen bílá nebo šedá barva, barevný kontrast v detailech je naopak žádoucí, a to například ve formě barevného koberce, křesla či obrazu na zdi. I v tomto stylu si lze barevně vyhrát, a to zejména s detaily, které navíc můžete časem měnit a váš domov tak ladit do různých barev dle nálady nebo ročního období.

To, jak se ve svém domově budete ve finále cítit, je ze všeho nejdůležitější, proto výběr neuspěchejte, vše pořádně zvažte a nezapomeňte se dostatečně inspirovat – Interiéry Vega vám potřebnou inspiraci nabídnout online i ve svém showroomu.

ZDROJ: PR článek společnosti Interiéry Vega

Kategorie: Nábytek
Tagy: design interiérů minimalismus šatní skříně vestavěné skříne
Sdílejte článek