Vyrobte si originální Lounge křeslo

26. 06. 2018 Sdílet

HORNBACH představuje poslední typ projektu, který ocení každý kutil. Všichni, kdo chtějí a věří si, si teď mohou vyrobit vlastní unikátní designové křeslo v dánském stylu, které navrhl uznávaný architekt Sigurd Larsen. Tento originální kus nábytku si nelze jednoduše koupit, ale musíte si ho sami vyrobit. Vše, co potřebujete, je HORNBACH edice DÍLO, trocha šikovnosti a chuť tvořit vlastníma rukama.

Podstatou tohoto projektu je nejen realizace účelného a funkčního výtvoru, jak je u HORNBACHu zvykem, ale i vyrobení luxusního designového kusu nábytku. Výrobě musíte věnovat čas a prokázat um, jedině tak získáte originální Lounge křeslo. Pro úspěšnou realizaci potřebujete vše naplánovat, návod krok za krokem HORNBACH edici DÍLO, materiál a nářadí. Pak se stačí jen pustit do díla. Ať žije odvaha pro vlastnoručně vyrobené.

FOTO HORNBACH

Příprava projektu DÍLO

Pro stavbu křesla si ideálně naplánujte dva dny, pomocníka, pracovní místo, pevnou vůli a odhodlání. Designové křeslo se dá postavit v jedné osobě, ale lepší je pracovat ve dvou. Dřevo se upravuje olejem a musí následně minimálně osm hodin schnout, proto byste si pro tento projekt měli vyhradit alespoň dva dny. Důležité je mít prostor na práci. Křeslo by si měl být schopný postavit doma každý, kdo má alespoň menší dílnu nebo pracovní desku. A na závěr stačí už jen chuť do práce a nasazení.

FOTO HORNBACH

Návod krok za krokem s HORNBACHEM

Hornbach připravil vše podstatné, co k výrobě potřebujete – knihu s návodem „krok za krokem“, šablonu, video-návod a dokonce i kovovou plaketu pravosti. Knihu „HORNBACH edice DÍLO“ je možné koupit za 199 Kč v projektových marketech Hornbach nebo online na www.hornbach.cz/dilo, kde jsou i další doplňující videa a obrazový materiál k příběhu vzniku křesla. Návod je také dostupný zdarma online na YouTube. V připravených materiálech je vše vysvětleno a názorně ukázáno.

FOTO HORNBACH

Příprava materiálu a nářadí z projektového marketu

Pro výrobu designérského „Lounge křesla“ jsou použity originální materiály z hobby marketu, které by tradiční výrobci nábytku nepoužili. Stabilním vrstveným dřevem vytvoříte štíhlý rám. Ze širokých pevných pásů zkřížením vyrobíte dekorativní sedák a opěradlo. Důraz je kladen na detaily, například pro montáž nepoužijete běžné šrouby, ale nábytkářské.

Na výrobu tedy potřebujete stabilní vrstvené dřevo, které si na rozdíl od masivu nesesedá, alternativně můžete použít i březové dřevo. Dále je potřeba asi 16 metrů modro-bílého popruhu o šířce 8 cm, tvrdý olej, šrouby, vruty a matice. K výrobě stačí pouze běžné nářadí, jako například přímočará pila, aku-šroubovák, kladivo apod., nejsou potřeba žádné průmyslové stroje. Všechen materiál koupíte v Hornbachu nebo online na www.hornbach.cz se zárukou trvale nízkých cen.

FOTO HORNBACH

Teď můžete začít

Z HORNBACH edice DÍLO si připravte nebo vytiskněte šablonu, která poslouží jak vzor pro výřez jednotlivých dílů. Z dřevěné desky přesně podle šablony vyřízněte základní části. Následně si připravte lišty, které jsou potřeba ke spojení dílů. Připravené dřevo natřete dostatečným množstvím oleje, který by se měl osm hodin vsakovat.

Jako další přichází na řadu sedák a opěradlo, k čemuž potřebujete pásy popruhů. Pásky upevněte k dřevěné konstrukci podle popisu v návodu. Následně jednotlivé dřevěné díly spojte a sešroubujte přesně podle návodu. Na závěr pomocí kovové plakety pozvedněte své křeslo na unikátní výtvor pomocí kovové plakety. A je hotovo!

Pokud budete při montáži potřebovat další podporu, naleznete ji v tipech a tricích pro jednotlivé pracovní kroky v montážní nápovědě.

ZDROJ: PR článek společnosti HORNBACH

Kategorie: Nábytek
Tagy: kresla lounge Od partnerů
Sdílejte článek