Borovicovou či bukovou podlahu položíte díky nové vinylové kolekci 1FLOOR „V“ s dřevěnými dekory

20. 11. 2018 Sdílet

S lehkou nadsázkou lze říci, že chcete-li si položit na podlahu borovici nebo buk, vyberte si z nové kolekce vinylových podlah 1FLOOR „V“. Borovice je sice krásná, ale měkká dřevina, proto se dnes jako podlaha prakticky již nepoužívá. Kdo však propadl kouzlu tohoto jehličnanu, uspokojí ho nová vinylová kolekce s dřevěnými dekory 1FLOOR „V“, která nabízí i borovici.

Samozřejmě s vysokou odolností a pevností typickou pro vinyly. Stejně tak se ve dřevě již téměř nevyrábí kdysi velmi populární buk, ale protože má stále své příznivce, i tento dekor najdete ve vinylové novince 1FLOOR „V“. Právě tato privátní značka společnosti Kratochvíl parket profi jako jedna z mála, ne-li jediná značka na trhu, která buk ve vinylovém provedení vyrábí. Obě dřeviny jsou proto hlavním lákadlem nové vinylové kolekce 1FLOOR „V“, která navíc stejné dekory nabízí ve variantách lepených dílců (1FLOOR V7), dílců se zámkem (1FLOOR V6) a dílců na HDF desce se zámkem (1FLOOR V1). Více na www.kpp.cz

zdroj KPP

zdroj KPP

zdroj KPP

zdroj KPP

Tři různé varianty pokládky vinylových dílců s sebou nesou různé možnosti využití s ohledem na charakter místnosti (např. vlhčí koupelna si žádá lepenou krytinu). A také znamenají odlišné tloušťky krytiny, což je zase benefit při rekonstrukcích, kdy zákazník řeší různé výškové úrovně podkladu v jednotlivých místnostech, přesto chce celý byt či dům položit v jednom dekoru. Dílce na HDF desce mají tloušťku 9 mm a jsou vybaveny i podložkou Noise Reduct tlumící kročejový hluk, dílce se zámkem jsou nižší (tl. 4,5 mm) a nejméně na výšku zaberou dílce pro lepení s tloušťkou 2 mm. Na délku mají jednotlivé lamely dnes už standardních zhruba sto dvacet centimetrů.

zdroj KPP

zdroj KPP

zdroj KPP

zdroj KPP

Vinylová kolekce 1FLOOR „V“ je decentní až konzervativní

Novou kolekci vinylových krytin 1FLOOR „V“, která je vlastní značkou společnosti Kratochvíl parket profi, tvoří osm dekorů – kromě zmíněné Borovice sibiřské a Buku evropského to je ještě šest tradičních dubových dekorů, od světlejších po tmavé odstíny. Ladění a struktura dřeva je decentní až konzervativní a koresponduje s hlavním proudem nejžádanějších dekorů v oblasti vinylů. Kolekce 1FLOOR „V“ má samozřejmě certifikáty o zdravotní nezávadnosti, tedy že vinyl neobsahuje ftaláty. I pro ni platí, že se jedná o vysoce odolné podlahy, které zvládnou zátěž i komerčních prostor. Přitom jsou elastické a měkké na došlap, čímž šetří klouby, zároveň jsou hřejivé, tiché, příjemné pro bosou nohu a vhodné do vlhkých prostor. Velmi nízký tepelný odpor je předurčuje k pokládce na podlahové topení. Snadno se udržují, podlahu čistíme zametáním, vysáváním nebo vlhkým stíráním, stačí čistá voda.

zdroj KPP

zdroj KPP

zdroj KPP

zdroj KPP

Lepicí podložka urychlí i zlevní pokládku a ztlumí kročejový hluk

Praktickým benefitem lepených vinylových krytin 1FLOOR V7 je lepicí podložka Silent Premium, která urychluje a zlevňuje pokládku a minimalizuje rizika závad. Tradiční lepení probíhá tak, že podlahář nejprve podklad vystěrkuje, pak musí počkat obvykle dva až tři dny na vytvrdnutí stěrky a teprve poté nanese lepidlo na plochu. Lepidlo nechá zhruba patnáct minut zavadnout a následně musí podle druhu lepidla vinylové dílce do dvaceti až čtyřiceti minut položit. „Pokud si podlahář nanese lepidlo na velkou plochu, nestíhá a lepidlo mu zaschne,“ popisuje možný problém Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje KPP. „S lepicí podložkou Silent Premium stěrkování odpadá, což je první zrychlení a zlevnění pokládky. Samotná podložka totiž dokáže vykrýt drobné nedokonalosti podkladu. Podlahář ji položí a až těsně před pokládkou z ní strhne krycí fólii. Pak má až čtyři hodiny času, aby vinylový dílec přilepil. Navíc lepicí podložka umožňuje v tomto časovém intervalu i výměnu dílce za jiný, pokud se třeba zjistí kaz nebo dojde k nehodě, jako je proříznutí,“ shrnuje výhody Milan Mrkáček z KPP. Přidanou hodnotou lepicí podložky Silent Premium je i zvukový útlum kročejového hluku, tedy klidnější a zdravější bydlení.

ZDROJ: PR článek společnosti Kratochvíl parket profi, s. r. o.

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: podlaha stavebni materialy vinylové podlahy
Sdílejte článek