Garance kvalitního vnitřního ovzduší díky inteligentnímu senzorově řízenému větrání RENSON

25. 10. 2018 Sdílet

Čím více izolovaná a vzduchotěsná obálka budovy je, tím složitější je udržet kvalitu vnitřního ovzduší obytných prostor. V energeticky úsporných a vzduchotěsných budovách, vlhkost, pachy, CO2 a VOC (organické těkavé sloučeniny) mohou dosahovat velmi vysokých koncentrací.

To může vést k únavě, problémům s koncentrací nebo tvorbě plísní.

FOTO RensonMalé, levné a chytré řešení

S jednotkou Healthbox, RENSON nabízí malý, cenově dostupný systém pro rodinné a bytové domy. Senzorově řízené podtlakové větrání je obvykle kombinováno s ventilačními mřížkami Invisivent AKD, které zajišťují přívod čerstvého vzduchu. Jak dokládá tým výzkumníků z Franuhoferova institutu pro fyziku staveb ve Stuttgartu, dosahuje Healthbox srovnatelné energetické účinnosti jako systémy řízeného větrání s rekuperací tepla. V projektu budovy Huf Haus v Montabaur se 44 bytovými jednotkami, instalace jednotek Healthbox vč. nezbytných rozvodů vzduchu netrvala déle než jeden den. K uvedení celé technologie do provozu stačí průměrně 7 minut, než proběhne automatická kalibrace systému. Vzhledem ke konstrukční hloubce jednotky pouhých 18 cm, je celá instalace skryta v sádrokartonovém podhledu.

FOTO Renson

Senzoricky řízené větrání – Healthbox

Již řadu let Huf Haus používá ve svých stavbách systém senzoricky řízeného větrání. Jednotky Healthbox kombinuje s nadokenními mřížkami RENSON. Toto spojení garantuje vysokou kvalitu vnitřního ovzduší ve všech domech Huf Haus.

Georg Huf: ʺ Věděli jsme, že systém senzoricky řízeného větrání RENSON je přesně tím co hledáme. Přívod čerstvého vzduchu přes integrované okenní mřížky a odvod znečištěného vzduchu ventilačním systémem, který je řízen senzory, je technologie, která prokázala svoji efektivitu již v minulosti. Naše domy jsou stále lépe utěsněné, proto jsem přesvědčený, že tato technologie je technologií budoucnosti.ʺ

www.renson.eu

ZDROJ: PR článek společnosti Renson Sunprotection Screens NV

 

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: podtlakové větrání vetrani
Sdílejte článek