Zdroj: Prima FTV

Světlý vzor podlahy v hlavní roli přeměny bytu

19. 04. 2022 Sdílet

Také máte rádi rychlé a designově jednoduché proměny v televizním pořadu Jak se staví sen? Pojďte se s námi na jednu takovou podívat. Proměnou prošel malý panelový byt 2+1, který obývá aktivní důchodkyně Dagmar. Ta často a ráda hlídá svých několik vnoučat, a proto designéři při rekonstrukci mysleli také na ně. Kromě ložnice, jež byla zrekonstruována nedávno, změnu potřebovaly téměř všechny místnosti – obývací pokoj, kuchyně i předsíň. A my se na proměnu podíváme hezky od podlahy.

V návaznosti na častý pobyt vnoučat u babičky se designéři rozhodli pro vinylovou podlahu. Ta nejenže je příjemně měkká a teplá na chůzi, ale je také praktická při různých drobných nehodách s pitím či jídlem. A jelikož je nutné celou rekonstrukci stihnout do pěti dnů, je potřeba myslet na také co nejjednodušší a nejrychlejší pokládku.

Proto designéři vybrali plovoucí vinylovou podlahu, které se instaluje pomocí zámkového systému, a zároveň se nemusí pokládat na zcela vyrovnaný povrch, jako je tomu u lepených vinylových podlah. Designérka Martina Pištěláková k tomu říká: „Vinyl jsme pokládali plovoucím způsobem právě kvůli rychlosti pokládky a jednodušší přípravě podkladu.“

Plovoucí vinylová podlaha v kuchyni

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-click, Dub alpský, cena 908 Kč/m2. Zdroj: Prima FTV

Jakou barvu a vzor podlahy zvolit?

Poté co se designéři rozhodli pro plovoucí vinylovou podlahu, stáli před volbou, jaký by měl být její vzor. Jelikož panelové byty nebývají příliš prostorné, a nejinak tomu bylo i v tomto případě, bylo potřeba docílit alespoň optického zvětšení jednotlivých místností. A proto designéři vybírali pouze ze světlých dekorů podlah. Světlé podlahy vám totiž pomohou prostory rozjasnit a zvětšit. Zároveň architektka Kamila Douděrová radí: „Ideální je sladit podlahy v celém bytě do jednoho vzoru. Nejlépe vybrat jeden neutrální vzor a ten pak doplnit třeba o barevné kusové koberce.“

Plovoucí vinylová podlaha v obýváku

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-click, Dub alpský, cena 908 Kč/m2. Zdroj: Prima FTV

Dubové odstíny jsou stále v kurzu

Ze světlých odstínu zvolili designéři nakonec Dub alpský, který se krásně doplňuje se světle šedou kuchyňskou linkou i nábytkem v obývacím pokoji. A aby těch studených barev nebylo příliš, doplnili je designéři výraznou žlutozelenou pohovkou. Dubové dekory jsou poslední dobou velmi oblíbené, také Kamila Douděrová se k nim ve svých návrzích často přiklání. „Dubové vzory nikdy nezklamou, stejně jako bílá nebo šedá barva. Tyto barvy a vzory se pak dají lehce doplnit o jiné výraznější.“ 10 dubových vzorů najdete také u vinylových podlah Fatra SILVERO. Působí velmi realisticky a jejich kresba dřeva je velmi decentní a věrohodná.

Plovoucí vinylová podlaha v obýváku

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-click, Dub alpský, cena 908 Kč/m2. Zdroj: Prima FTV

Vyzkoušejte si vzor podlahy na počítači

Pořád tápete s výběrem vzoru a nejste si jisti, jestli by vašemu bytu seděl světlý, tmavý nebo spíše šedivý vzor. Ve virtuálním návrháři podlah si všechny tyto vzory můžete nanečisto vyzkoušet. Stačí vyfotit místnost, kde novou podlahu zvažujete, a pak už jen vyměňujete podlahy dle libosti.

Plovoucí vinylová podlaha v obýváku

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-click, Dub alpský, cena 908 Kč/m2. Zdroj: Prima FTV

A pokud si přeci jen netroufáte vybrat vzor přes obrazovku monitoru, máte možnost objednat si vzorek vinylové podlahy, jenž jste si vyhlídli, až k vám domů a přímo si jej srovnat se stávajícím nábytkem nebo barvou kuchyňské linky.

Zdroj: PR článek společnosti Fatra

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: plovoucí podlaha podlahy rekonstrukce podlah vinylové podlahy
Sdílejte článek