pračky Samsung
Zdroj: Samsung

4 tipy, jak ušetřit peníze i přírodu správným praním

01. 07. 2022 Sdílet

V této bezprecedentní době je důležité více než kdykoli předtím myslet šetrněji, a to jak z hlediska financí, tak životního prostředí. Každý z nás může přispět svým dílem k ochraně přírody tím, že provede drobné změny při každodenních činnostech v domácnosti, třeba při praní. Ušetřené tisíce navíc jsou pak příjemným bonusem. Jak tedy na to?

1. Snižte emise uhlíku pomocí energeticky úsporných technologií

Výroba elektřiny tvoří druhý největší podíl emisí skleníkových plynů. Používání horké vody během praní spotřebovává značné množství energie, přičemž 75 % se spotřebuje jen na ohřev vody. Chcete-li být šetrnější, zvolte praní za studena. Díky technologii EcoBubble od Samsungu se nemusíte obávat, že to vedlo k menšímu efektu vyprání. I při praní na 15 °C technologie EcoBubble účinně rozpustí prací prostředek a smíchá jej se vzduchem a vodou, aby se vytvořily bubliny, které důkladně proniknou do oblečení a odstraní i ty nejodolnější skvrny.

2. Zkrácení doby praní

Dalším způsobem, jak můžete snížit množství energie i částku na vyúčtování, je zkrácení doby praní. Systém Samsung QuickDrive zkracuje dobu pracího cyklu až o 50 % a spotřebu energie o 20 %, a to bez jakéhokoli snížení pracího výkonu. Hlavní buben a zadní deska se totiž otáčejí nezávisle na sobě, takže je zajištěn dynamický pohyb prádla bez poškození tkanin. Vyprat plnou pračku tak zvládnete efektivně za pouhých 39 minut.

pračky Samsung

Zdroj: Samsung

3. Snižte spotřebu vody a pracích prostředků

Mnoho pracích prostředků obsahuje mikroplasty, je tedy důležité použít opravdu jen nutné množství prášku či gelu. Nejlepším způsobem, jak zajistit, abyste při praní neplýtvali pracím prostředkem ani vodou, je použít pro každé praní ten nejvhodnější prací program, vytvořený přesně na míru. S tím vám pomůže funkce AI Wash, která využívá čtyři různé typy senzorů ke zjištění hmotnosti prádla a poté vypočítá a dávkuje optimální množství vody a pracího prostředku. Patentovaný senzor zákalu dokonce sleduje úroveň znečištění v průběhu pracího cyklu a v případě potřeby upraví množství pracího prostředku nebo typ praní.

4. Vybírejte spotřebiče, které vydrží

Posledním tipem, jak zajistit, aby vaše prádlo bylo co nejšetrnější k životnímu prostředí, je volba spotřebičů, které dlouho vydrží. Správné rozhodnutí přispívá ke snížení množství skládkového odpadu, konverzaci zdrojů, prevenci kontaminace životního prostředí toxickými materiály, a nakonec i snížení skleníkových plynů vznikajících při výrobě nových materiálů.

pračky Samsung

Zdroj: Samsung

Moderní domácí spotřebiče se posunuly mílovými kroky dopředu nejen v účinnosti, ale i designu a smart funkcích, které uživatelům umožňují spotřebiče ovládat pomocí chytrých telefonů. Nové pračky a sušičky využívají i umělou inteligenci, která zajišťuje snadné praní a sušení tím, že upraví parametry přesně na míru a sama vybere ideální cyklus. Detailní informace o veškerých funkcích se dovíte na stránkách samsung.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Samsung

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: automatické pračky ekologické pračky Od partnerů
Sdílejte článek