Jiří Menzel doporučuje: SUHD TV – nejdokonalejší obraz současnosti

21. 11. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Drtivá většina domácností vlastní alespoň jeden televizor.  A když se její obyvatelé nedomluví na tom, jaký program chtějí sledovat, najdeme jich v bytě nebo domě i víc.

Ať už se díváme na české nebo zahraniční seriály, sportovní přenosy, anebo se s oblibou vydáváme do cizích krajin prostřednictvím lákavých dokumentů, máme jednu společnou podmínku, a tou je kvalitní obraz.

Jak si máme vybrat z široké nabídky tu nejlepší? Oscarový režisér Jiří Menzel v tom má jasno. Již několik let je věrný značce Samsung a aktuálně si užívá dokonalý obraz prémiového modelu SUHD TV. Tajemství dokonalosti se skrývá v užívaných technologiích a Samsung již řadu let patří mezi průkopníky v oblasti vývoje zobrazovacích technologií.

FOTO SAMSUNG

FOTO SAMSUNG

Podle čeho si Jiří Menzel vybírá televizor? „Mám takovou trošku konzervativní povahu, a tak, když si koupím auto, to příští musí být od té samé značky, a to platí třeba o minerálce. Když mi jedna chutná, nechci jinou. V televizích jsem měl možná štěstí, že jsem natrefil na Samsung. Byl jsem spokojený, takže mám už asi třetí nebo čtvrtý televizor stejné značky. Baví mě zkoušet a učit se s novými funkcemi.“

Jak si vybrat správně? I když jste laik, nechte si od prodejce řádně vysvětlit, co který model TV umí, pobavte se o tom, jaké funkce jsou pro vás důležité a jaké nikoli. Současným trendem jsou tzv. chytré televizory, které vám kromě klasického digitálního nebo kabelového vysílání nabízejí i možnost sledování obsahu na vyžádání. Na velkých obrazovkách si můžete pouštět filmy z interaktivních videoték, z Youtube, anebo na nich snadno nasdílíte svá vlastní videa či fotografie z chytrých zařízení.

FOTO SAMSUNG

FOTO SAMSUNG

Hledáte-li skutečně nejlepší obraz na trhu, nechte si představit některý z plochých nebo prohnutých modelů SUHD TV 2016. Za bezkonkurenční kvalitou obrazu stojí technologie Quantum dot. Desetibitový displej je jako první na světě vyrobený zcela bez kadmia a nabízí kvalitu obrazu rovnající se skutečnosti s úžasnou jasností, výjimečným kontrastem a nejrealističtějšími barvami. Quantum Dot představuje budoucnost zobrazovacích technologií, dokáže bez zkreslení a snížení jasu zobrazit prakticky jakoukoli barvu z viditelného spektra a nabídnout tak divákům optimální obraz bez ohledu na okolní osvětlení.

Všechny SUHD TV 2016 jsou vybaveny špičkovou technologií vysokého dynamického rozsahu (HDR) s jasem zobrazení dosahujícím minimálně hodnoty 1000 nit a dosahuje vyšší úrovně kontrastu mezi černou a bílou. Další zkvalitnění obrazu umožňuje funkce SUHD Remastering Engine, která automaticky analyzuje obsah, a pokud není v rozlišení SUHD, remasteruje ho tak, aby byl zobrazen co nejblíže záměru jeho původního autora.

FOTO SAMSUNG

FOTO SAMSUNG

SUHD TV na sebe upoutají pozornost i díky designu. Jejich obrazovka je naprosto bez rámečku, a tak má divák možnost zaměřit se na samotný děj, nebo obsah obrazovky. Aby byl výsledný dojem jedinečný, zbavili designéři tělo televizorů veškerých nepotřebných prvků včetně rušivých šroubků na zadní stěně.

Vedle dokonalého obrazu a designu na nás čeká také pestrá nabídka chytrých funkcí. Nové Smart TV Samsung vybavené OS Tizen umožňují prostřednictvím chytrého rozhraní Smart Hub 2016 snadný a rychlý přístup k obsahu z jediného místa. Live TV, hry i menu se objeví na domovské obrazovce Samsung Smart TV okamžitě po zapnutí přístroje. V neposlední řadě potěší i chytrý ovladač Smart Control, kterým ovládáte jak TV, tak i všechna ostatní zařízení propojená se Smart TV prostřednictvím HDMI kabelu.

Více informací naleznete na www.samsung.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Kategorie: Novinky Spotřebiče
Tagy: domácí spotřebiče Od partnerů televize
Sdílejte článek

Diskuze