Kávový kouzelník skvěle vypadá a poslechne vás na dotyk

Kávový kouzelník skvěle vypadá a poslechne vás na dotyk

28. 03. 2018 Sdílet

Luxusní kávovar musí nejenom dobře vypadat, ale především musí dělat perfektní kávu. Jenže každému chutná něco jiného, a tak jedině špičkový přístroj dokáže snadno vyhovět všem.

Většina z nás kávu pije především kvůli podmanivé vůni a chuti tohoto nápoje, ale nezapomínejme, že je to i nápoj zdraví prospěšný. Je totiž bohatým zdrojem antioxidantů a obsahuje důležité vitamíny skupiny B. Káva pomáhá snižovat riziko vzniku cukrovky, cirhózy jater nebo mrtvice, a chrání i před dalšími nemocemi. Spotřeba kávy navíc neustále roste a podle Mezinárodní organizace pro kávu vypije každý obyvatel České republiky dva šálky kávy denně.

Dávno už ale neplatí, že doma se dělá buď „turek“, nebo rozpustná káva. Moderní automatické kávovary umí připravit nápoje jako z kavárny. Saeco Xelsis vám navíc umožní si každou kávovou specialitu připravit přesně podle vašich představ. Snadno si nastavíte sílu, objem, teplotu a chuť kávy. Jen na vás bude také množství a objem mléčné pěny. Jednoduše si vytvoříte takovou kávu, která vám bude dokonale chutnat.

FOTO Philips

Z 15 typů káv si určitě vyberete

Saeco Xelsis je kávový kouzelník. Přístroj umí připravit 15 typů kávových nápojů. Vedle tradičních, jako jsou ristretto, espresso nebo cappuccino, zvládne i dnes velmi populární americano nebo flat white. Výběr je stejný jako v prémiové kavárně, navíc každý šálek stejného nápoje může mít jiné parametry. Vy dáváte přednost například silné chuti a bohaté mléčné pěně, ale váš partner má radši slabší nápoj s menším obsahem mléka.

Díky unikátní funkci Coffee Equalizer™ můžete snadno ovládat nastavení mnoha parametrů na barevném dotykovém displeji. Zpočátku asi budete hledat ideální sílu nápoje, budete zkoušet jeho teplotu nebo hledat správné množství mléčné pěny. Až najdete tu nejlepší kombinaci, tak si ji snadno do přístroje uložíte a příště už bude váš každý šálek přesně stejný. Uložit si můžete až osm profilů svých oblíbených nápojů.

FOTO Philips

Kvalitně a bezúdržbově

Saeco Xelsis připraví dva šálky nápoje najednou, a to včetně cappuccina nebo jiného nápoje s mléčnou pěnou. Příprava špičkové mléčné pěny není snadná a řada kávovarů si s ní nedokáže tak úplně poradit, ale Saeco Xelsis vám díky patentované technologii Latte Perfetto zajistí mléko jako od baristy. Pro kvalitu nápoje jsou velmi důležité i mlýnky kávových zrn. Saeco Xelsis disponuje extrémně odolnými 100 % keramickými mlýnky, které kávu při mletí nepřepálí, takže si můžete vychutnat její původní chuť i aroma. Mlýnky mají 12 stupňů nastavení jemnosti mletí.

Se snadnou přípravou kávy souvisí také jednoduchá péče o kávovar. Saeco Xelsis je v tomto směru na špičce. Pro běžnou údržbu stačí třikrát kliknout na displej a přístroj se sám vyčistí. A to i okruh mléka, o který se stará čisticí systém HygieSteam. Vyčistí ho automaticky proudem páry po každé přípravě mléčného nápoje. S vodním filtrem AquaClean, který nejen čistí vodu, ale i zabraňuje usazení kamene, stačí provést odvápnění až po 5 000* šálcích (po 2 letech).

Více na www.philips.cz/saeco-xelsis

*Na základě výměny 8 filtrů podle pokynů přístroje. Skutečný počet šálků závisí na zvolených druzích kávy a frekvenci vyplachování a čištění.

ZDROJ: PR článek společnosti Philips

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: automatické kávovary domácí kávovary kávovary
Sdílejte článek