Klimatizace na balkoně
Zdroj: Bosch

Jakou klimatizaci vybrat do bytu? 6 faktorů, na které byste měli myslet při nákupu

22. 05. 2024 Sdílet

Při výběru klimatizace do bytu je důležité zohlednit několik faktorů. Klíčový je chladicí výkon, který by měl odpovídat velikosti místnosti. Pouze správně navržená klimatizační jednotka může účinně chladit příp. vytápět vnitřní prostor.

Existují dva hlavní typy klimatizací: mobilní a trvale instalované. Mobilní jednotky lze snadno umístit kamkoli a nevyžadují instalaci, ale jsou méně efektivní a spotřebují více energie. Trvale instalované klimatizace, které nabízí značka Bosch, jsou mnohem efektivnější, ale nákladnější na pořízení a instalaci. Před jejich instalací je nutné získat povolení od vlastníka nebo bytového družstva a dbát na vhodné umístění venkovní jednotky.

Pro chlazení celého bytu jsou vhodnější tzv. multi splitové klimatizace (např. Bosch Climate 5000 M). K jedné venkovní jednotce Bosch lze připojit až pět vnitřních jednotek, což umožňuje nastavit teplotu v každé místnosti zvlášť.

Před nákupem klimatizace zvažte:

  • Povolení od bytového družstva nebo vlastníka
  • Počet místností a potřebný výkon
  • Vhodné umístění jednotek
  • Požadované funkce (regulace vlhkosti, topení, filtry)
  • Náklady na nákup a instalaci
  • Energetickou účinnost a design
Pár na sedačce v bytě

Zdroj: Bosch

Pro správný výkon klimatizace je potřeba cca 40 wattů na každý metr krychlový plochy. Cena klimatizací značky Bosch začíná na 17000 Kč a náklady na její instalaci se pohybují od 8000 do 20000 Kč.

Více informací získáte na www.bosch-klimatizace.cz

Komerční informace; zdroj: Bosch

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: byt klimatizace klimatizace do bytu
Sdílejte článek