Zdroj: Dofinteriors

Byt, který vybízí k relaxaci. Útulnost dýchá z každého koutu

20. 08. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Rumunští architekti z ateliéru Dofinteriors překvapují interiéry, které lahodí nejen oku, ale i duši. Jsou plné textur, jemných barev a vrstev, jež přinášejí uklidňující atmosféru. Jemné odstíny a harmonie nechybí ani v jejich nejnovějším projektu, který nazvali „V odstínech písku“. Zadání znělo – vytvořit prostor, jenž by vyhovoval různým povahám lidí.

Úplně nejdůležitějším bodem v procesu návrhu interiéru byla funkčnost prostoru. Prvkem, který činí projekty ateliéru Dofinteriors jedinečnými, je však integrace emocí do organizace prostoru a jeho zařízení. Výsledkem je místo vyvolávající přirozenou potřebu vychutnat si přítomný okamžik naplno. Byt se tak stává oázou klidu a relaxace uprostřed městského ruchu a hluku. Prostě stačí vejít, zavřít dveře – a ocitnete se v úplně jiném světě.

Přečtěte si také:
Útulný a praktický byt ukazuje, co dokážou závěsy a záclony, když se správně použijí

Oslava věcí, na kterých záleží

„Domov je místo, které má vyprávět příběh. Být prostorem, který dokáže odolat plynutí času, použitím kvalitních produktů. Být oslavou věcí, na kterých záleží,“ tvrdí autoři interiéru. Díky tomu, že s bytem mohli pracovat ještě ve fázi výstavby, pracovali „s čistým plátnem“. Neutrální barevná linie celého aranžmá působí útulně a nerušivě, přičemž je dokonalým podkladem pro drobné osobní předměty a prvky, zároveň oslovuje široké publikum.

Zrcadlo

Celý interiér je propracován do detailu, vše je pečlivě promyšleno. Zdroj: Dofinteriors

Prosklená fasáda – od podlahy až po strop

Snížený strop ve vstupní části vytváří úzkou perspektivu, která se při vstupu dále velkoryse otevírá směrem k působivému panoramatickému výhledu na město. Z každého pokoje interiéru můžete vyjít na venkovní terasu. Dlouhá fasáda bytu je téměř celá prosklená, okna sahají od podlahy až po strop a byt zahlcují přirozeným světlem.

Přečtěte si také:
Útulného bydlení v garsonce dosáhli multifunkčním vyvýšeným pódiem

LED-pásy, bodové osvětlení i designová svítidla

Autoři interiéru zajímavým způsobem řešili i schéma osvětlení. Navrhli ho tak, aby v každé místnosti bylo možné použít všechny typy světelných scénářů. Povrchové úpravy zvýraznili LED-pásy a dekorativní svítidla fungují také jako designový prvek, čímž přispívají k vytvoření specifické atmosféry. Třetím typem osvětlení jsou zapuštěná bodová svítidla, která fungují jako základní všeobecné osvětlení. Další vrstvou jsou bodová svítidla upozorňující na konkrétní detail.

Obývací pokoj

Modulární pohovka v obývací části funguje jako přizpůsobitelný základní prvek prostoru určeného k trávení volného času ve dvojici či s rodinou. Zdroj: Dofinteriors

Kuchyňský ostrůvek, dřevěný stůl, tapeta navržená jen pro tento byt

Denní zóna je řešena jako otevřená část bytu. Vhodné umístění kuchyně s ostrůvkem umožnilo prostor co nejvíce provzdušnit a udělat maximálně flexibilním. Modulární pohovka v obývací části funguje jako přizpůsobitelný základní prvek prostoru určeného k trávení volného času ve dvojici či s rodinou.

Přečtěte si také:
Malý panelákový byt proměnili ve velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem

V denní zóně nechybějí ani rostlinné motivy. Jsou přítomny v designu tapety s grafikou vytvořenou speciálně pro tento projekt. Dalším přírodním prvkem je dřevěný jídelní stůl. Jeho jednoduché čisté linie architekti kombinovali s designovými židlemi, které působí jako sochařská umělecká díla.

Kuchyňský ostrůvek

Vhodné umístění kuchyně s ostrůvkem umožnilo prostor co nejvíce provzdušnit a udělat maximálně flexibilním. Zdroj: Dofinteriors

Hlavní ložnice působí přirozeně a klidně – vizuálně i hmatově. Teplo, textury a smyslnost do tohoto prostoru vnášejí textilie: koberce, závěsy a čalouněná postel.

Design, který zvyšuje kvalitu života v bytě

Celý interiér je propracován do detailu, vše je pečlivě promyšleno. Funkční uspořádání bytu architekti zdůraznili minimalistickým transparentním způsobem. Každý detail využili nejlepším možným způsobem tak, aby výsledek zlepšoval kvalitu života prostřednictvím designu. Právě tím jsou práce autorů Raluca Dofin a Radu Dofin charakteristické.

Projekt Shades of sand

architektonický ateliér: Dofinteriors, dofinteriors.com
autoři: arch. Raluca Dofin, arch. Radu Dofin
interiérová architektka: Alexandra Popa
lokalita: Bukurešť, Rumunsko
projekt: 2021
realizace: 2022

Fotogalerie

Text: Sabína Zavarská
Foto: Dofinteriors
Zdroj:
časopis Môj dom

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byt Moderní byt zařizování bytu
Sdílejte článek

Diskuze