zařizování bytu

Pracovní místnost
Design interiérů

Pečlivá rekonstrukce starého bytu ho stála jen 300 000 Kč! Postupoval při tom podle jednoduché logiky

Pražská čtvrť Letná na kopci nad Vltavou je sídlem mnoha umělců. Patří mezi ně i mladý produktový a interiérový designér Prokop Hartl. V bytovém domě z třicátých let minulého století si pro sebe pečlivě zrekonstruoval byt s rozlohou osmašedesát metrů čtverečních podle jednoduché logiky. Nakonec se ale rozhodl nabídnout ho k pronájmu.

Ložnice
Design interiérů

Byt, který vybízí k relaxaci. Útulnost dýchá z každého koutu

Rumunští architekti z ateliéru Dofinteriors překvapují interiéry, které lahodí nejen oku, ale i duši. Jsou plné textur, jemných barev a vrstev, jež přinášejí uklidňující atmosféru. Jemné odstíny a harmonie nechybí ani v jejich nejnovějším projektu, který nazvali „V odstínech písku“. Zadání znělo – vytvořit prostor, jenž by vyhovoval různým povahám lidí.

Detail - Loft návrhářky Mariny Hoermanseder
Design interiérů

Známá módní návrhářka se nebojí střetů kultur, pestrých barev a originální směsi kultur ani u sebe doma

I když se život venku zdá někdy fádní, rodina módní návrhářky Mariny Hoermanseder si vytvořila svůj ideální svět uvnitř, aby si doma užila intenzivní rodinný čas.

Obývací část - Rekonstrukce jednopokojového bytu v Bratislavě
Design interiérů

Z jednopokojového bytu se po rekonstrukci stal dvoupokojový. Dominuje mu původní cihlová stěna

Nejdříve to měl být byt k pronájmu. Ale možná to způsobily staré cihlové zdi, tichá ulice a dvůr, možná sousedé nebo dřina spojená s rekonstrukcí... Zkrátka, někdy během přestavby se do tohoto prostoru jeho nový majitel zamiloval. Takže žádní nájemníci ani turisté. Dnes zde bydlí on sám.

Kuchyňská a jídelní část - Městský byt v Bratislavě
Design interiérů

Centrum bytu co nejvíce otevřeli a dopřáli mu maximum skla a vzdušních prvků

Jak a kde by mohli bydlet ti, kteří si chtějí naplno užívat městský život? Přesně takto a přesně tady. Působivý byt, který jsme navštívili v centru Bratislavy, by však klidně mohl být i součástí kterékoliv světové metropole.

Kuchyň - Eklektický byt Nina Skarabela
Design interiérů

Ve starším bytě si se svojí rodinou vytvořila útulné místo pro život s množstvím zajímavých uměleckých artefaktů

Interiérové srdce vystudované grafičky Niny bije pro všechno svěží a barevné. Ve starším berlínském bytě si spolu se svojí rodinou a kočkou Mimi vytvořila útulné místo pro život s množstvím zajímavých uměleckých artefaktů. Westwing nás pozval nahlédnout dovnitř.

Pohodlná ložnice
Design interiérů

Jaké nejčastější chyby děláme při zařizování interiéru podle feng-šuej

Feng-šuej je filozofie, která se zaměřuje na to, jak zlepšit tok životadárné energie v našich domácnostech, ale i na pracovištích. Pochází ze starověké Číny a jejím cílem bylo pomoci lidem při umísťování domů ve vztahu k environmentálním podmínkám. A také pomoci při optimálním zařizování interiéru, aby neodčerpával energii, ale právě naopak.

Dětský pokoj s baldachýnem
Design interiérů

Jak zařídit dětský pokoj a vytvořit dítěti podmínky pro harmonický rozvoj

Jeho zařízení je obvykle velkým tématem už před narozením dítěte. Nejdůležitější je přitom vytvořit mu v jeho pokojíčku podmínky pro harmonický rozvoj – na spánek, hraní se a učení.

Dřevěná velká postel
Design interiérů

Jak zařídit ložnici, aby byla útulná, harmonická a co nejpohodlnější

Je to místo, kde byste si měli odpočinout a načerpat nové síly, proto je důležité, aby byla ložnice útulná, harmonická a co nejpohodlnější. Pomáhá tomu i správný výběr a uspořádání nábytku.

knihovna zabudovaná do stěny
Design interiérů

Dámský byt: Když méně je více

Tímto heslem se řídila při tvorbě svého domova Antonina Samecka, zakladatelka značky RISK made in Warsaw. Její byt v exkluzivní části Varšavy je zařízen se smyslem pro estetiku a s úctou k designu. To jsou totiž zásady, kterými se řídí i jako designérka módy.