Zdroj: Westwing

Ve starším bytě si se svojí rodinou vytvořila útulné místo pro život s množstvím zajímavých uměleckých artefaktů

16. 12. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Interiérové srdce vystudované grafičky Niny bije pro všechno svěží a barevné. Ve starším berlínském bytě si spolu se svojí rodinou a kočkou Mimi vytvořila útulné místo pro život s množstvím zajímavých uměleckých artefaktů. Westwing nás pozval nahlédnout dovnitř.

Byt ve starší budově v širším centru Berlína okouzlí návštěvníky směsí starých a nových věcí, kombinací barev a stylů či opulentního zařízení s tím minimalistickým. Zkrátka, už na první pohled je jasné, že majitelka se svobodnou duší má odvahy na rozdávání.

Přečtěte si také:
Bydlení jako z Instagramu. Eklektický interiér plný vyladěných detailů a fotogenických zákoutí

Eklektizmus v praxi

Při zařizování jí byl blízký eklektický styl z konce 19. století, když si lidé zaplnili byty a domy pestrými kousky z cest do různých koutů světa. Pozor však, mix vícero barev, struktur či materiálů nemusí znamenat chaos. Jednotlivé prvky je třeba kombinovat rozumně, s citem a potřebnou mírou, a to se Nině podařilo. Výsledek působí harmonicky i navzdory rozmanitosti.

Jídelna - Eklektický byt Nina Skarabela

I futuristické vázy a moderní dekorativní prvky umístěné v každém koutě bytu spoluvytvářejí tu správnou originální eklektickou atmosféru. Zdroj: Westwing

Růžová v každé místnosti

V bytě najdete vícero odstínů od chladné tmavě šedé až po pastelovou modrou, tzv. baby blue. Jak sama Nina ráda přizvukuje, protože je děvče, má ráda růžovou. A té je v bytě též dostatek. Pudrový odstín prochází každou místností a působí jako harmonizující kotvicí bod. Aby to však ve finále nebylo „příliš sladké“, se světlou růžovou kontrastují tmavé odstíny a nábytkové solitéry.

Kombinace růžové a šedé barvy v bytě

Kombinace růžové a šedé je velmi příjemná a nadčasová, a kuchyně díky ní nepůsobí kýčovitě. Šedé jsou i stěny v dalších částech denní zóny. Zdroj: Westwing

Profil

Majitelka bytu Nina Skarabela je grafická designerka s velkým smyslem pro estetiku. V roce 2015 spoluuvedla na trh ekologickou značku laků na nehty bez toxických přísad OZN s umělecky pojatým designem. O tom, že design je její vášní, svědčí i zařízení jejího interiéru.

Text: Katarína Barošová
Foto: Westwing
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: eklektický styl minimalistický styl pastelové barvy zařizování bytu
Sdílejte článek

Diskuze