zdroj K & V ELEKTRO

LED osvětlení a jeho přednosti

04. 10. 2018 Sdílet

LED osvětlení je dnes stále populárnější a různé LED pásky nebo LED světla doslova válcují svoji klasickou konkurenci. Na následujících řádcích se můžete seznámit s tím, proč jsou LED svítidla tolik oblíbená.

LED osvětlení šetří energie i vaši peněženku

Pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že jednou z největších předností LED osvětlení je jeho spořivost. LED žárovky jsou totiž schopny ušetřit až polovinu spotřeby úsporné zářivky. Životnost LED žárovek pak začíná zhruba na 50 000 hodinách provozu. Pro představu, tato životnost odpovídá zhruba 24 letům svícení po dobu šesti hodin denně! LED světla jsou navíc odolná k častému vypínání a zapínání.

S LED žárovkami se nespálíte!

LED žárovky mají rovněž tu přednost, že se nezahřívají, čímž je eliminováno nebezpečí možného popálení. To ocení především vášniví čtenáři, kteří jistě s klasickými žárovkami udělali v minulosti nepříjemnou zkušenost, když si chtěli upravit sklon stolní lampičky a sáhli si na rozpálené stínidlo.

LED zářivky jsou ekologické

Vítaným řešením jsou potom LED svítidla pro příznivce ekologických produktů, protože neprodukují žádné UV záření. Neobsahují navíc žádnou rtuť. LED žárovky jsou zcela bezúdržbové, takže je lze umístit na obtížně dostupná místa, odkud budou spolehlivě svítit. Předností je i okamžitá světelná účinnost, která ihned po rozsvícení dosahuje 100 % svého výkonu.

Vyšší cenu LED žárovek vynahradí jejich dlouhá životnost a nízká spotřeba

V daném kontextu neobstojí argument odpůrců LED žárovek, kteří poukazují na jejich vyšší pořizovací cenu. S ohledem na dlouhou životnost a nízkou energetickou spotřebu se totiž počáteční investice do LED žárovek velmi brzy vrátí.

Do budoucna je možné očekávat, že LED žárovky svoji klasickou konkurenci roznesou na kopytech. Kvalitní LED osvětlení můžete zakoupit kupříkladu v internetovém obchodu K&V ELEKTRO.

ZDROJ: PR článek společnosti K & V ELEKTRO a.s.

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: LED osvětlení LED pásky LED zářivky LED žárovky Světelné zdroje
Sdílejte článek