Zdroj: Pixabay.com

Pohlcovač vlhkosti a jeho funkce

18. 11. 2021 Sdílet

Díváte se v koupelně na svůj sprchový kout, či spáry v kachličkách a vidíte nevzhlednou plíseň? V tom případě doporučujeme snížit hladinu vlhkosti vzduchu. Na trhu existuje několik druhů odvlhčovačů, ale než se rozhodnete, který systém je pro vás vhodný, zaměřme se na to, jak odvlhčování funguje.

Jak odvlhčování funguje?

Pohlcovač vlhkosti absorbuje vlhkost ze vzduchu do vysoušecích materiálů. Vzduch, který má být vysušen nebo zpracován, je veden rotorem v jednom proudu vzduchu. Rotor přivádí vlhké vysoušedlo do proudu reaktivačního vzduchu, aby se zahřál. Vlhkost je vyloučena z vysoušecího materiálu jako vodní pára. Vlhký a teplý vzduch je veden venku. Samostatné proudy vzduchu se pohybují různými směry a odfukují veškeré nečistoty ze zpracovaného vzduchu. Vysušený zpracovaný vzduch cirkuluje zpět do vzduchu.

Bílá koupelna s ovální vanou

Zdroj: Pixabay.com

Výběr správného odvlhčovače

Vysoušeče vzduchu se často využívají v místnostech, kde je prvořadá regulace teploty, jako jsou staveniště nebo průmyslové prostory, kde se připravují léčiva nebo potraviny. Ačkoli jsou tyto jednotky známé svou účinností a agresivní rychlostí extrakce, menší modely se běžně používají k řešení stejných problémů s kvalitou ovzduší, ale v menším měřítku. Vlhkost vzduchu způsobuje mnoho problémů, jako jsou plíseň na zdi.

Sprchovy kout vlhký

Zdroj: Pixabay.com

Dalším pomocníkem v boji proti znečištěnému vzduchu je ionizátor. Primární funkcí ionizátorů je produkce záporných iontů. Tvorba záporně nabitých iontů je nesmírně důležitá v souvislosti s neutralizací kladných iontů, které jsou v našich domovech hojné. Kladně nabité ionty přitahují prach, bakterie, viry, roztoče i spóry plísní a hub. Negativní ionty, které přicházejí do styku s pozitivními ionty, ke kterým přilnou všechny kontaminující látky, se neutralizují, což způsobí padání prachu, roztočů, bakterií a virů na podlahu. Tímto způsobem se chráníme před pronikáním těchto znečišťujících látek do našeho těla a zabraňujeme vzniku alergie na prach a roztoče.

Zdroj: PR článek společnosti Gavri s.r.o.

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: čistička koupelna pohlcovač vlhkosti pohlcovače vlhkosti sprchové kouty vlhkost v domácnosti
Sdílejte článek