Technologie Panasonic Nanoe X – jistota svěžího a čistého vzduchu v domácnosti i kanceláři

Technologie Panasonic Nanoe X – jistota svěžího a čistého vzduchu v domácnosti i kanceláři

26. 04. 2018 Sdílet

Technologie Panasonic Nanoe byla vylepšena, aby poskytovala ještě čistější a zdravější vzduch. Díky své výkonnosti je tak nová technologie s názvem Nanoe X ideální nejen pro domácnosti alergiků a astmatiků – obzvlášť v období pylových sezon – ale i pro náročná prostředí jako jsou školy, hotely či nemocnice.

• 10x výkonnější technologie čištění vzduchu než předcházející generace Nanoe

• Díky vyšší výkonnosti je vhodná nejen pro domácnosti, ale i komerční využití

• Na českém trhu k dispozici od 1. kvartálu 2018

Nedávný výzkum Světové zdravotnické organizace zjistil, že tabákový kouř, prach a výpary patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory respiračních onemocnění, včetně chronické obstrukční plicní nemoci*. Technologie Nanoe X je v současné době k dispozici v nových podlahových a MU2 / PU2 90×90 jednotkách R32, které jsou kompatibilní s VRF, PACi a GHP systémy.

Nová technologie Nanoe X dokáže kontrolovat v ovzduší výskyt alergenů, bakterií a virů nejen v domácnostech, ale také v komerčních prostředích, kde představuje Nanoe cenově výhodný způsob zlepšení čistoty vzduchu tím, že brání přenosu patogenů.

V zařízeních typů hotelů či restaurací jsou častou příčinou nespokojenosti hostů i zaměstnanců nepříjemné pachy způsobené čisticími prostředky, cigaretovým kouřem a provozem kuchyně. Kvalitu ovzduší mohou ovlivnit také plísně uvnitř potrubí nebo za stěnami. Technologie Nanoe X dokáže tyto problémy zvládnout snížením množství pachů a škodlivých forem patogenů v ovzduší a vytvořit příjemné prostředí.

Princip-fungování-nanoe-X Zdroj Panasonic

Princip-fungování-nanoe-X Zdroj Panasonic

Jak technologie Nanoe X funguje?

Technologie Panasonic Nanoe X je desetkrát výkonnější než její předchůdkyně Nanoe tím, že vytváří OH radikál v objemu 4,8 miliardy za sekundu, čímž zvyšuje účinnost odstranění virů a bakterií, které se na něj vážou. Jaký je ale její princip fungování?

Klimatizační jednotka generuje elektrostatické atomizované vodní částice, které působí ve vnitřním filtru jednotky a do místnosti jsou vypouštěny z generátoru klimatizační jednotky. Částice Nanoe X pocházejí z kondenzované vlhkosti ve vzduchu, takže pro jejich generování není zapotřebí zdroj v podobě zásobníku vody nebo její přívod.

Tyto atomizované částice s velkým množstvím OH radikálů se navážou na pyl nebo vir a využijí chemickou reakci, při níž se ze škodlivého tělesa odstraní vodík. Dochází tak k reakci OH radikálů a vodíku obsaženém ve škodlivině, ze které vzejde neškodná H2O a škodlivina je následně zachycena filtrem klimatizační jednotky.

Zavádění Nanoe X na trh

Technologie je v současné době již k dispozici na českém trhu jako součást nových vnitřních kazetových jednotek MU2 / PU2 90×90 a bude postupně instalována do všech klimatizačních řešení Panasonic.

Pro další informace navštivte www.aircon.panasonic.eu.

* Zdroj: The Global Burden of Disease study, COPD facts 2017, World Health Organization

ZDROJ: PR článek společnosti Panasonic

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Klimatizační jednotka technologie Nanoe X
Sdílejte článek